Kotteri Shibamoto'17

Nowy produkt

Wytworzona z mocnych i dojrzewających w pełnym słońcu liści wg tradycyjnej metody przy użyciu kotła Kamacha, ta prażona zielona herbata charakteryzująca się świeżością przełamaną słodkimi tonami przypominającymi miętę, dzięki czemu dobrze nadaje się do spożywania po posiłku. Napar ten może być parzony gorącą, zimną jak i zmrożoną wodą.

Więcej szczegółów

46,00 zł brutto

Opis

Pochodzenie Japonia
Parzenie 90°C, 1~2 min

Więcej informacji

Herbaty Kamairicha Shibamoto - Shibamotocha

nie są zwykłymi herbatami, stanowią one bowiem chlubny wyjątek i są jedynymi w swoim rodzaju, od samego początku wykreowanymi własnoręcznie przez Pana Toshifumi Shibamoto. Oryginalnymi jego dziełami, nad których doskonałością pracował w twórczym pocie przez ponad 10 lat. Nie ma podobnych na wyspach japońskich ani na całym świecie. Najbliższych reminiscencji można szukać tylko wśród doskonałych tajwańskich prażonych herbat.

Pan Toshifumi Shibamoto też nie jest przeciętnym ogrodnikiem. Choć uprawia krzewy herbaciane na słonecznym podgórzu pasma górskiego Makinohara w japońskiej prefekturze Shizuoka kontynuując dzieło dziadka i ojca, w swojej pasji twórcy i poszukiwacza smaków poszedł dużo dalej. Po ukończeniu liceum ze specjalizacją Kultywacji i kulturoznawstwa herbaty, kontynuował na rocznych studiach z zakresu rolnictwa. Potem rok w Ośrodku Badawczym Przemysłu Herbaty nad nawożeniem gleby. Jako pasjonat, pierwszy z rejonu Shizuoka, wyjechał do Nishiusuki gdzie uczył się przez dwa i pół roku unikalnej metody wytwarzania herbaty Kamaricha. Tam też wraca co roku pracując nad wyszukiwaniem i kreowaniem nowych herbat. Jego niepokój twórczy wspiera jego pasję poszukiwania najlepszych smaków a czyste serce dobrego człowieka zapewnia o najlepszej jakości owoców jego pracy. Jest określany jako 'perełka' wśród wytwórców herbaty, człowiek nietuzinkowy, z zasadami, miłośnik natury.

Naturalna technika wytwarzania herbaty Kamairicha jest odmienna od tradycyjnej. Tradycyjna metoda japońska polega na obróbce świeżo zebranych liści na parze, produktem końcowym jest Sencha. Unikalna metoda Kamaricha zakłada, że liście po zbiorze odpoczywają rozłożone na matach, następnie małe ich ilości, 5-6kg są prażone w żeliwnym kotle w temp. od 300 do 450 stopni. Jako taki charakter metody Kamaricha oznacza, że tylko niewielkie partie i ograniczona ilość herbaty może być tą techniką wytworzona. Natomiast dzięki takiej naturalnej, ręcznej obróbce, herbaty Kamaricha są bardziej odświeżające, mają łagodniejszy smak i są bardziej subtelne niż wytwarzana z zastosowaniem pary Sencha, bardziej zielona i wyrazista w smaku.

Wyjątkowość herbat wytwarzanych przez Pana Shibamoto polega również na wyjątkowości miejsca. Bogactwo naturalnych składników liści krzewów herbacianych Pana Shibamoto wyciągane są z czystej gleby, która wzbogacana jest przez cały rok naturalnym nawozem kóz (z przydomowej, małej farmy, której początek dała kózka o imieniu Sakura) i alkalicznym nawozem organicznym, które to tworzą zdrowy, bogaty w minerały ekosystem. Oczywistym jest zatem, że picie herbat Pana Shibamoto jest równoznaczne z wchłanianiem czystego środowiska naturalnego, w którym rosną.

Liście herbaciane po zbiorze Pan Toshifumi Shibamoto rozkłada na matach i pozostawia wśród promieni słonecznych przy ogrodzie w spoczynku. Dopiero potem ręcznie są ugniatane i rolowane, a następnie prażone w żeliwnym kotle/patelni zgodnie ze starą metodą Kamairicha.

Sposób przygotowania:

Na gorąco:

  • Zagotować wodę
  • Wlać 150ml przegotowanej wody do filiżanki i odczekać aż osiągnie temp. 90C.
  • Dodać jedną łyżeczkę (3g) liści herbacianych i parzyć 60 sek. przed wypiciem.
  • Przy drugim parzeniu dodać więcej gorącej wody.

Na zimno:

  • Dwie łyżeczki (6g) liści herbacianych zalać dwoma łyżkami (30ml) zimnej wody (o temp. ok 10C lub niższej niż temperatura pokojowa).
  • Pozostawić na 2 min.

 Mrożona:

  • Dodać 2 łyżki (18g) liści herbacianych do filiżanki i mniej więcej taką samą ilość skruszonego lodu na wierzch.
  • Przelać do filiżanki, gdy lód stopnieje