Ceramiczny Chapan

Nowy produkt

Ceramiczny chapan (taca do parzenia herbaty, zbierająca wodę, od cha- herbata i pan - tacka), o średnicy 22cm autorstwa Andrzeja Bero. Zgrabny w wymiarach, o wygodnym kształcie, może pełnić również funkcje dekoracyjne.

Więcej szczegółów

168,00 zł brutto

Więcej informacji

Andrzej Bero garncarstwem zajmuje się od 1990 r. Ukończył Uniwersytet Ludowy w Turnie w klasie ceramiki. Związał się potem z jedną z najstarszych grup ceramicznych w Polsce – Stowarzyszeniem KERAMOS. Nieprzerwanie od 1996 bierze udział w jego międzynarodowych biennale oraz do czasu otwarcia własnej pracowni w 2008 roku, współprowadził pracownię KERAMOSU. Przez ponad 10 lat pracował jako terapeuta manualny w pracowni ceramicznej ośrodka dla dzieci niewidomych. Uczestnik wielu plenerów ceramicznych i wystaw w Polsce i za granicą.

„Ceramiką związaną z herbatą zajmuję się właściwie od początku mojej przygody z ceramiką w ogóle. Jeżeli dobrze pamiętam drugim naczyniem jakie zrobiłem w życiu był czajnik. Serwis herbaciany był tez częścią mojego dyplomu kończącego szkołę. W tym czasie nie byłem wytrawnym koneserem – piłem, pewnie jedyną dostępną w Polsce zieloną herbatę „gun powder” (…) Zmieniło się to w ciągu ostatnich kilku lat wraz z poznaniem osób związanych z tzw. kulturą herbacianą w Polsce i Czechach. Otworzyły mi się oczy na różnorodność smaków, kształtów i zapachów herbat Japonii, Chin, Korei i Indii, także na bogactwo związanych z nią tradycji a co za tym idzie form ceramicznych naczyń o których istnieniu nie wiedziałem, bądź których funkcji nie do końca rozumiałem. Teraz te dwie pasje staram się połączyć by korzystając z wielowiekowej ceramicznej tradycji krajów herbaty nadać tworzonym przez mnie naczyniom mój własny styl.” – Andrzej Bero