Nowy Huang Ya Zobacz większe

Huang Ya

Nowy produkt

Absolutny rarytas, wysokiej jakości żółta herbata składająca się wyłącznie ze zwiniętych w półksiężyce tipsów, oryginalna herbata "Cesarska".

Więcej szczegółów

118,00 zł brutto

Opis

Pochodzenie Chiny
Parzenie 80°C, 3~5 min

Więcej informacji

Ta wyjątkowa herbata produkowana jest głównie w Chinach (prowincja Fujian) i na Tajwanie. W jej skład wchodzą wyłącznie młode listki krzewu herbacianego wraz z nierozwiniętymi pączkami. Dlatego też wszystkie gatunki żółtych herbat (a jest ich jeszcze mniej niż czerwonych) zalicza się wyłącznie do najlepszych.

Pod względem wyglądu herbata żółta nie wyróżnia się niczym szczególnym, łatwo można ją pomylić z wysokogatunkową herbatą zieloną. Zaś pod względem smaku i zapachu nie jest podobna do żadnej innej odmiany.

Proces technologiczny obróbki liści plasuje żółtą herbatę pomiędzy herbatą zieloną a połowicznie sfermentowaną czerwoną, z racji przebiegu zaledwie 13% procesu utlenienia liści. Parzenie żółtej herbaty przypomina ceremoniał towarzyszący parzeniu niefermentowanych herbat zielonych.

Bardzo delikatny, bursztynowy napar wyróżnia się doskonałą harmonią smaku o ledwo wyczuwalnej cierpkości i zadziwiająco subtelnym, najbardziej delikatnym aromatem. Pod względem walorów smakowych i zapachowych podobno nie ma sobie równej. O ile herbaty czerwone mają silny aromat, który wyraźnie pozostaje w pamięci, to aromat herbat żółtych jest niemal nieuchwytny.

Ogromna precyzja towarzysząca zbiorowi liści wiąże się z odpowiednio wysoką jakością żółtej herbaty, która niestety niezwykle rzadko pojawia się na rynkach europejskich, gdyż w przeszłości przez dłuższy czas ich wywóz z Chin był zabroniony.