Herbata czarna (fermentowana)

Czarne

 • Assam Brahmaputra

  20,00 zł

  Czarna wysokogatunkowa herbata z dzikiego krzewu herbacianego Thea Assamica, rosnącego w dżungli bagiennej, w dorzeczu Brahmaputry. Listki z dużą ilością jasnych pączków, dają intensywny czerwono-brązowy napar o delikatnie miodowych nutach.

 • Assam Harmutty STGFOP-1 S

  18,00 zł

  Herbata czarna pochodząca z Indii. Susz, to drobne, ciemne, poskręcane listki z dodatkiem złotych pączków (tipsów). Napar o ciemno-bursztynowym kolorze jest w smaku łagodny, o delikatnym posmaku gorzkiej czekolady, z lekką nutą pikantnych przypraw i miodu.

 • Ceylon OP Dimbula Udewela

  8,00 zł

  Herbata o dużych, sprężystych i długich liściach pochodząca z plantacji położonej 1400 m n.p.m. Jasny, delikatny, czerwonawy napar o klasycznym smaku. Dobrze komponuje się z mlekiem.

 • English Breakfast

  8,00 zł

  Mieszanka herbat pochodzących z Assamu i Sri Lanki. Daje napar o wyrazistym i orzeźwiającym smaku. Polecana szczególnie jako herbata śniadaniowa, doskonale pobudza.

 • Golden Monkey

  16,00 zł

  Czarna herbata z chińskiej prowincji Yunnan. Ciemnobursztynowy napar ma głęboki, słodkawy smak z lekko wyczuwalną dymną nutą.

 • Golden Yunnan FOP

  13,00 zł

  Czarna herbata z południowo-zachodniej prowincji Yunnan. Daje lekki, orzeźwiający i aromatyczny napar. Dobrze smakuje do Śniadania lub sama z dodatkiem mleka.

  FOP (Flowery Orange Pekoe) - jest to herbata zrobiona z pierwszego liścia pędu i końcowego pączka. Są w niej młode, miękkie, delikatne listki i tipsy (szczytowe);

 • Iran OP

  8,00 zł

  Czarna herbata z północnego Iranu z plantacji położonej niedaleko Morza Kaspijskiego w Lahidżanie. Odpowiednie, dosyć długie parzenie tej herbaty pozwala wydobyć z niej to, co najlepsze: moc i głęboki złoty kolor naparu. Charakterem przypomina herbatę turecką, a niektórym tą dostępną w czasach PRL. Zaskakuje słodyczą, stonowaną goryczką z posmakiem owoców cytrusowych.

 • Keemun Mao Feng 2020

  45,00 zł

  Keemun Mao Feng jest jedną z najlepszych odmian herbaty Keemun na rynku. Jest zbierany wczesną wiosną i składa się z pąka i dwóch, trzech górnych liści sortowanych ręcznie.

  Nazwa tej herbaty pochodzi od nazwy powiatu Qimen w prowincji Anhui, bardzo szanowanym regionie produkcji herbaty w Chinach. „Keemun” jest tłumaczeniem chińskiego Qimen na angielski z czasów ery kolonialnej. Wtedy Keemun stał się również bazowym składnikiem mieszanki śniadaniowej English Breakfast.

  Napar prawidłowo zaparzonej herbaty ma klarowny, czerwonawy kolor i ma wyjątkowy lekko kwiatowy a lekko dymny, lecz bardzo łagodny i gładki smak z subtelnymi nutami owocowymi. Aby wydobyć z liści pełen smak, herbatę Keemun można parzyć kilkakrotnie.

  Parzenie:
  5g/150ml
  96 st.C
  2-3 min

 • Lapsang Souchong

  10,00 zł

  Czarna chińska herbata podwędzana jest specjałem z prowincji Fujian. Herbata ta poddawana jest procesowi więdnięcia i suszenia w dymie ognisk sosnowych. Daje napar o wyraźnym dymnym aromacie i smaku oraz czerwonej barwie. Pić czystą i z niewielką ilością mleka. Herbata znana jako Zengshan Xiaozhong.

 • Nepal Jun Chiyabari...

  1 Opinia (e)
  25,00 zł

  Czarna herbata z czołowego nepalskiego ogrodu Jun Chiyabari położonego na wysokości 1650-2200 m n.p.m. Charakteryzuje się sporą ilością złotych tipsów. Ciemnobursztynowy napar ma głęboki smak ceniony przez miłośników czarnych herbat z tego regionu, z wyraźnie wyczuwalną słodyczą i nutami muskatowymi. Sprawia to, że doskonale nadaje się do podawania do deserów.

 • Nepal Jun Chiyabari...

  37,00 zł

  Wyjątkowa herbata, którą trudno zaklasyfikować, proces jej wytwarzania ma bowiem w sobie wiele z technik wykorzystywanych przy herbatach oolong. Jej nazwa nawiązuje do wioski Shiiba w japońskiej prefekturze Miyazaki, skąd krzewy herbaty trafiły do ogrodu Jun Chiyabari w Nepalu.

  Aromat suchych liści przywodzi na myśl rozgrzewające przyprawy, natomiast sam napar przyjemnie zaskakuje połączeniem smaku prażonych ziaren i słodyczy dojrzałych owoców.

 • Nepal Jun Chiyabari...

  2 Opinia (e)
  37,00 zł

  Herbata pochodząca z najlepszego nepalskiego ogrodu - Jun Chiyabari, położonego na wysokości 1650-2200 m n.p.m. Jest wyjątkowa, najlepsza spośród wszystkich nepalskich, jakie mogliśmy zaoferować w naszej herbaciarni. Jej liście charakteryzuje nieco niższy stopień utlenienia jak na herbatę czarną, co sprawia, że jej napar jest jaśniejszy, a smak jest delikatny i kwiatowy, można w nim wyczuć wyraźną słodkość dojrzałych brzoskwiń z delikatnymi muskatowymi tonami. Już od pierwszego spróbowania zyskuje swoich miłośników przekonując ich niepowtarzalnym smakiem.

 • Nowa Gruzja

  9,00 zł

  Czarna herbata gruzińska zbierana z ekologicznie czystych plantacji w górzystych regionach zachodniej Gruzji. Zmiany temperatury w ciągu dnia i nocy oraz połączenie klimatu górskiego i morskiego nadają liściom herbaty szczególny aromat i smak. Otrzymany napar o średniej mocy jest lekko słodowy z nutami owocowymi.

  Herbatę po raz pierwszy przemycono z Chin i uprawiano w Gruzji w latach 30. XIX wieku. Czarna herbata gruzińska produkowana na masową skalę była dobrze znana w Związku Radzieckim, ale od czasu jego rozpadu, uprawa herbaty gwałtownie spadała. Ostatnio jednak produkcja herbaty przeżywa renesans także dzięki dopłatom rządowym i unijnym. Ręcznie zbierana herbata z Gruzji zyskuje na nowo światowe uznanie.

  Parzenie:
  3g/150 ml
  95 st.C
  3-5 min

 • Rosyjski samowar

  10,00 zł

  Oryginalna rosyjska mieszanka czarnych herbat z Indii oraz z Chin.

 • Yunnan Golden Buds

  32,50 zł

  Złote herbaciane pączki z prowincji Yunnan dają napar ciemno-bursztynowy o bogatym, słodko-owocowym posmaku z delikatną nutą ostrych przypraw.

 • Yunnan Golden Dynasty

  13,00 zł

  Wysokogatunkowa czarna herbata z prowincji Yunnan. Duże, mięsiste pączki liściowe po zaparzeniu przybierają gigantyczne rozmiary. Mocny i głęboki kolor naparu, pełen intensywnego, nieco dymnego aromatu.

 • Zestaw degustacyjny herbat...

  40,00 zł

  Zestaw degustacyjny zawierający porcje po 10g wszystkich czterech dostępnych u nas herbat nepalskich z ogrodu Jun Chiyabari:

  - Jun Chiyabari Himalayan Spring

  - Jun Chiyabari Himalayan Shiiba

  - Jun Chiyabari Himalayan Evergreen

  - Jun Chiyabari Himalayan Black

  To doskonały sposób poznania unikalnych i odmiennych smaków herbat nepalskich i porównania ich ze względu na sposób wytwarzania oraz odmiany krzewów.

 • Złote perły smoka

  25,00 zł

  Ręcznie zwijana, czarna herbata z dużą ilością złocistych pączków, efektownie rozwijających się podczas parzenia. Napar o głębokim szlachetnym, orzeźwiająco-słodkawym aromacie z wyraźnymi nutami orientalnych, suszonych owoców.