Pu Erh

Pu Erh (ciemne)

 • Pu Erh

  11,00 zł

  Herbata cesarzy chińskich z prowincji Yunnan słynąca ze swych właściwości zdrowotnych.

  Obniża zawartość tłuszczu w organizmie, reguluje poziom cholesterolu i wspomaga procesy trawienia, stąd znana głównie jako odchudzająca. Daje ciemnobrunatny i "gęsty" napar o ziemistym smaku.

 • Pu Erh Dragon Pearls

  24,00 zł

  Herbata Pu Erh z chińskiej prowincji Yunnan, o liściach sprasowanych w małe kule. Delikatnie ziemisty smak jest tutaj lekko wyczuwalny, wzbogacony wyraźnym posmakiem orzecha włoskiego i słodyczą. Kolor naparu, w zależności od parametrów parzenia, od brązowego do ciemnobrunatnego. Jedną porcję liści (kulek) można parzyć wielokrotnie. Nasza propozycja parzenia, to jedna kula na filiżankę.

 • Pu Erh Mini Tuo Cha

  2,30 zł

  Znany jako Xiao Toucha. Odpowiednio dobrane liście Pu Erh sprasowane są w formie gniazd przypominających gniazda szerszenia. Daje intensywny słodki napar i zrównoważony, delikatny smak. Każda zapakowana w białą bibułkę.

 • Pu Erh Superior

  22,00 zł

  Dziesięcioletni Pu Erh wysokiej klasy z chińskiej prowincji Yunnan. Ten delikatny Shu Pu Erh nie zawiedzie miłoŚników tego rodzaju herbat swoim klasycznym i dojrzałym smakiem, w którym wyczuć można lekką sugestię słodkich i korzennych przypraw. Doskonale nadaje się do kilkukrotnego zaparzania.

 • Sa Bang Sheng Pu Erh

  39,00 zł

  Herbata Pu Erh Sheng (świeża, surowa, dojrzewająca), wytwarzana z liści starych, dziko-rosnących drzew herbacianych z laotańskiej dżungli. Liście tego Pu Erha w procesie produkcji prasowane są w bambusowych formach do postaci przypominającej cygara. Smak kolejnych porcji naparu ukoronowany jest owocowym posmakiem. Herbata starcza na wiele zaparzeń.

  Waga jednej sztuki: 80g

 • Sheng Pu Erh Tuo Cha

  112,00 zł

  Doskonałej jakości herbata ciemna Pu Erh w swojej najbardziej tradycyjnej formie - Sheng, czyli naturalnie dojrzewającej, o liściach sprasowanych w formę gniazda, wyprodukowana przez małą rodzinną firmę w górach Jinuo w prefekturze Xishuangbanna, Yunnan. Jej smak dojrzewa wraz z wiekiem, herbaty tego typu przechowuje się latami, aby cieszyć się smakiem zmieniającym się wraz z upływem czasu. W smaku wyczujemy nuty suchego zboża, tytoniu i miodu.

  Waga: 100g. Zbiór 2015, prasowanie 2016

 • Shu Pu Erh 2010 kostka

  85,00 zł

  Cegiełka ciemnego Pu Ehr'a sprasowana wiosną 2016 roku z wcześniej fermentowanych liści (mao cha). Herbata pochodzi z plantacji w górach Ai Lao Shan (rezerwat przyrody) na wysokości 1300 m n.p.m. w prowincji Yunnan. Napar w smaku jest pełny z akcentami orzechów i chińskich daktyli.

  Waga: 100g. Zbiór 2010, prasowanie 2016

 • Shu Pu Erh Tuo Cha

  69,00 zł

  Odpowiednio dobrane liście Pu Erh sprasowane są w formie gniazd przypominających gniazda szerszenia. Daje intensywny słodki napar i zrównoważony, wyrazisty smak. Wspomaga działanie układu trawiennego, reguluje poziom cholesterolu we krwi, a także obniża zawartość tłuszczu w organizmie.

  Waga pojedynczego gniazda: 100g. Pochodzenie: Jing Mai, Simao, Lancang, prowincja Yunnan. Wysokość: 1800m n.p.m. Zbiór i prasowanie 4'2017. Receptura: Pu Erh Superior