Herbata biała

Białe

 • China Jasmine Dragon...

  33,00 zł

  Najwyższej jakości liście i pączki są ręcznie zwijane w drobne perełki oraz aromatyzowane świeżo zebranymi kwiatami jaśminu. Po aromatyzacji, kwiaty są wybierane, zostawiając jedynie wyśmienity aromat jaśminu.

  • Nowy

  Las Sztuk

  50,00 zł

  Wysokogórska biała herbata wiosenna z Taiwanu z okolic Yilin wytwarzana z pędów o 1 pąku i 2 liściach. Duże piękne gałązki dają kwiatowo-owocowy napar z kremową delikatnością. Dla pełnego poznania smaku tej niezwykłej herbaty proponujemy wykonać 3 do 4 zalań wodą. Zachęcamy po zaparzaniu do podziwiania liści, które odzyskują wigor i "zieloność".

  Ze względy na dużą objętość liści oferujemy wyłącznie opakowania 10g lub 25g.

  Parzenie:
  2gr/150ml
  90st C
  1-2 min
  3-4 parzenia

 • Silver Needle China

  29,00 zł

  Najwcześniejsza chińska herbata wysokogórska. Srebrne pączki i najdelikatniejsze listki dają przejrzysty napar o złocistej barwie, świeżym aromacie kwiatów i słodkawym posmaku.

  Liście tej białej herbaty przyprószone srebrnym pyłem, zbierane są ręcznie w niewielkiej ilości, co czyni z niej wyjątkowy rarytas smakowy.

  • Nowy

  Wietnam Linh Van

  36,00 zł

  Herbata biała "srebrne igły" wytwarzana ze starożytnego drzewa Shan Tuyet z prowincji Yen Bai (1400m n.p.m.).

  Pąki suszone na słońcu pachną świeżością i kwiatami. Napar o lekko słodkim smaku, zmienia swą intensywność przy kolejnych parzeniach: od świeżej trawy, przez bambus aż po smak wody ryżowej. Ciasno zwinięty pąk można parzyć nawet do 10 razy, ponieważ bardzo powoli się otwiera i uwalnia swoje walory smakowe. Gotowi jesteście na to degustacyjne wyzwanie?

  Parzenie:
  2gr/150ml
  90st C
  1-2 min
  3-10 parzeń

 • Wietnam Pai Mu Tan

  15,00 zł

  Biała herbata zbierana i produkowana w naturalnych warunkach w południowo-zachodnim Wietnamie. Liście uprawiane u stóp Fansipanu, najwyższego szczytu Indochin dają napar o świeżym aromacie z dominującą nutą mango.

 • Ya Bao Yunnan

  44,00 zł

  Unikalna herbata z prowincji Yunnan, pąki dziko rosnących krzewów herbacianych zrywane są zaraz po pojawieniu się na gałęziach starych drzew herbacianych. Grube listki i pączki zespolone ze sobą tworzą unikalną kompozycję. Napar tej herbaty łączy w sobie lekką ostrość wiosennych igieł sosnowych i słodkość dojrzałego arbuza z nutką wanilii.

  Parzenie:
  2gr/150ml
  90st C
  1-3min
  2 parzenia

 • Yin Zhen "Srebrna Igiełka"

  66,00 zł

  Jedna z najwyżej cenionych białych herbat. Składa się jedynie z nierozwiniętych pączków, które pokryte są puszystymi włoskami. Zbiór odbywa się ręcznie. Wysoko doceniana za swój znakomity i doskonały słodki smak.

  Parzenie:
  3g/150ml
  90st C
  2-3 min
  1-2 parzenia

 • Zapach deszczu

  16,00 zł

  Połączenie białej herbaty z algami (spirulina) bogatymi w witaminę B, oraz ziołami takimi jak: rumianek, dziewanna. Jej niepowtarzalny słodkawy smak przełamany jest nutami świeżej pomarańczy. Zachwyca i relaksuje swą delikatnością.