Do matcha

 • Bambusowy chasen

  69,00 zł

  Tradycyjna japońska bambusowa miotełka chasen do przygotowywania zielonej, sproszkowanej herbaty matcha. Dzięki swoim licznym i giętkim wąsom wyciętym z jednolitego kawałka bambusa umożliwia szybkie i sprawne połączenie herbaty z wodą dając jednorodny "jaspisowy mus".

 • Chashaku

  23,00 zł

  Niewielka bambusowa łyżeczka do odmierzania herbaty matcha. Używana m.in. podczas ceremonii herbacianej Chanoyu.

 • Chawan czarny

  138,00 zł

  CHAWAN CERAMICZNY

  Szkliwiony, w kolorze czarnym. Szkliwo wokół brzegów przybiera formę jasnokremowych niejednorodnych nacieków, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz naczynia. Brzegi nieregularne, podobnie jak powierzchnia boczna.

  Elegancki chawan, wykonany ręcznie. Nieregularne boki i brzeg pozwalają śledzić ruchy rąk artysty ceramika. Jasne nacieki szkliwa na czarnej powierzchni naczynia stanowią bardzo ciekawą i unikalną dekorację.

 • Chawan zimowy

  158,00 zł

  CHAWAN CERAMICZNY (naczynie do herbaty matcha)

  Pokryty połyskliwym szkliwem w kolorze zielono - turkusowym, naniesionym niejednolicie, przez co wokół krawędzi prześwituje gliniany czerep w kolorze ciepłej ochry, dodatkowo odcienie szkliwa zmieniają się w zależności od miejsca, dzięki czemu całe naczynie mieni się bogactwem kolorów. Kształt naczynia nieco nierówny, pozwala śledzić ruchy rąk artysty ceramika.

  Pojemność: 400 ml

  Chawan zimowy, po japońsku Tsutsu chawan (筒茶碗), charakteryzuje się cylindrycznym, wysokim kształtem. Pozwala dłużej utrzymać ciepło herbaty w chłodne dni, a także ogrzać dłonie. Ręcznie wykonany, zatem unikalny, nie tylko cieszy oczy, ale można dzięki niemu nadać wyjątkową oprawę spotkaniu herbacianemu.

 • Stojak na chasen

  54,00 zł

  PORCELANOWY STOJAK NA MIOTEŁKĘ CHASEN

  Przeznaczony na miotełkę do ubijania herbaty matcha. Wykonany ze szkliwionej porcelany, w kolorze seledynowym. Specyficzny kształt wynika z tego, że jest dokładnie dopasowany do umieszczenia na nim miotełki chasen tak aby nie zdeformowała się podczas wysychania i przechowywania.

  Używanie stojaka gwarantuje, że nawet po wielokrotnym użyciu miotełka zachowa swój pierwotny kształt, a jej końcówki pozostaną ułożone w prawidłowy sposób.