Ceramika azjatycka

 • Czajnik brązowy gładki

  138,00 zł

  CZAJNIK GLINIANY

  Nieszkliwiony, w typie yixing, o gładkiej powierzchni w kolorze ciemnobrązowym. Uchwyt ozdobiony podobizną głowy smoka.

  Pojemność: 330 ml

  Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne podczas parzenia herbat wysoko oksydowanych. Starannie wykonany dzióbek pozwala na bezproblemowe przelanie naparu do czarek lub morza herbaty.

 • Czajnik japoński Tajimi

  148,00 zł

  CZAJNIK CERAMICZNY

  Okrągły, szkliwiony, z bambusową rączką u góry. Szkliwo nawiązuje do tradycyjnych wyrobów ceramicznych z okolic Tajimi w Japonii, jest w swojej barwie niejednolite, zmienia się od szaro-błękitnego przy pokrywce, do szaro-brązowego u podstawy czajnika.

  Pojemność: 600ml

  Czajnik o średniej pojemności, pozwoli na przygotowanie herbaty dla kameralnego grona. Wyposażony w wyjmowane metalowe sitko, dzięki czemu można w odpowiednim czasie oddzielić liście od naparu, czyszczenie czajnika jest także dzięki niemu bardzo łatwe. Czajnik o niejednorodnym szkliwie na pewno przypadnie do gustu zwolennikom japońskiej estetyki wabi-sabi. Nadaje się do kuchenek mikrofalowych (bez sitka) i zmywarek, pod warunkiem odłączenia wcześniej bambusowej rączki.

 • Czarka japońska niebieska

  59,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, całkowicie szkliwiona. Szkliwo w kolorze niebieskim, o rozmaitych odcieniach, w formie nacieków powstałych podczas wypału. Odcienie zmieniają się od jasnoturkusowego przy krawędzi czarki, do ciemnoniebieskiego u jej podstawy.

  Pojemność: 100ml

  Ceramiczna czarka, o pojemności dość typowej jak na japońskie czarki do zielonej herbaty. Szkliwo mieniące się piękną kompozycją odcieni, powstałą wskutek procesów zachodzących w piecu do wypału ceramiki, stanowi niepowtarzalną ozdobę. Można ją myć w zmywarce.

 • Czarka japońska zielonkawa

  98,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, pokryta grubą warstwą szkliwa o niejednorodnej, zmieniającej się barwie: od zielonej i zielononiebieskiej przy brzegu, z czarnymi przebarwieniami do jasnozielonej przy podstawie. Spód czarki nieszkliwiony; odsłonięta glina w kolorze piaskowo-brązowym. Miejscami wokół brzegu spod szkliwa delikatnie prześwieca czerep.

  Pojemność: ok. 100ml

  Ręczne wykonanie czarki sprawia, że na jej powierzchni wyczuwalne są ślady ruchu rąk autora. Jej pojemność jest dość standardowa jak na japońskie czarki do zielonej herbaty, zielonkawy kolor szkliwa dobrze współgra z kolorem herbacianego naparu.

 • Czarka koreańska Deom-bong

  180,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, całkowicie szkliwiona. Materiał podstawowy ciemny, szkliwo mleczno białe, pokrywające czarkę całkowicie, jednak naniesione nierównomiernie, przez co kolor gliny widoczny jest spod szkliwa w rożnym stopniu.

  Pojemność: 50ml

  Autor: Song Gi-jin (Boseong-yo), sygnowana

  Koreańska czarka w stylu buncheong, który rozwinął się w Korei za czasów dyn. Lee Joseon (XIV-XIXw.), szkliwiona metodą deom-bong, czyli poprzez zanurzenie naczynia w gęstej masie szkliwiącej, wypalona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.

 • Czarka koreańska Ido

  290,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, całkowicie szkliwiona. Materiał podstawowy w kolorze ochry pokryty szkliwem, które na zewnętrznej powierzchni naczynia zbryla się odsłaniając go. Wnętrze czarki szkliwione całkowicie z widocznymi zaciekami masy szkliwiącej.

  Pojemność: ok. 70ml

  Autor: Shin Bong-gyun (Jirang-yo), sygnowana

  Koreańska czarka w stylu Ido, zwanym w Korei "Jeong-ho", który rozwinął się w późniejszych latach panowania dyn. Lee Jeoson (XVI-XXVIIw.). Szkliwo na zewnętrznej powierzchni czarki przybiera postać najczęściej spotykaną w tym stylu ceramicznym - zbryloną, odsłaniającą miejscami glinę. Czarka wypalona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, wykonana przez cenionego mistrza tradycyjnej koreańskiej ceramiki.

 • Czarka koreańska Żuraw

  170,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Wykonana ręcznie, całkowicie szkliwiona. Korpus czarki o dzwonkowatym kształcie przyozdobiony motywem stojącego żurawia wykonanym techniką podszkliwnej intarsji (sanggam). Bezbarwne szkliwo pokrywa glinę o niejednolitym odcieniu, od barwy szarej po blado-różową, z licznymi plamami przebarwień powstałymi w procesie wypału, widoczne liczne czarne drobinki. Nóżka czarki ma postać trzech odrębnych podpórek.

  Pojemność: ok. 60ml

  Autor: Im Man-jae, sygnowana

  Czarka wykonana przez cenionego mistrza tradycyjnej koreańskiej ceramiki w swojej formie nawiązuje do klasycznych wzorów ceramiki herbacianej. Motyw stojącego żurawia, zwierzęcia bardzo często wykorzystywanego w dekoracji ceramiki w Korei, ma zapewniać szczęście i pomyślność.

 • Czarka Thokki seledynowa

  190,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, szkliwiona (oprócz stopki), szkliwo w kolorze seledynowym, o fakturze przypominającej królicze futro pokrywa glinę w kolorze ceglastym, widoczną w nieszkliwionej stopce czarki. Brzeg czarki ciemnobrązowy.

  Pojemność: ok. 70ml

  Autor: Im Man-jae, sygnowana

  Czarka wykonana ręcznie przez cenionego mistrza tradycyjnej koreańskiej ceramiki. Szkliwo przybiera interesującą fakturę przypominającą królicze futro, stąd nazwa czarki (Thokki, to po koreańsku "królik"). Wypalona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.

 • Czarka Wiśnia

  26,00 zł

  CZARKA PORCELANOWA

  Szkliwiona, w kolorze białym, brzeg w kolorze ciemnobrązowym. Zewnętrzne ścianki czarki pokryte dekoracją w kolorze kobaltowego błękitu, nawiązującą do gałązek i kwiatów wiśni.

  Pojemność: 150 ml

  Czarka wysoka typu yunomi, tradycyjnie ten typ przeznaczony był na zimną porę roku. Cylindryczny kształt pozwala dłużej zachować temperaturę herbaty i ogrzać dłonie. Białe wnętrze naczynia pięknie eksponuje kolor herbacianego naparu. Dekoracja z gałązek i kwiatów wiśni dodaje czarce delikatności i elegancji. Nadaje się do kuchenek mikrofalowych i mycia w zmywarkach.

 • Czarki koreańskie piaskowe

  290,00 zł

  CZARKI CERAMICZNE

  Ręcznie wykonane, w kolorze piaskowym, całkowicie szkliwione przezroczystym szkliwem. Niejednolita faktura, nierówny brzeg naczynia, szkliwo przybierające miejscami postać nacieków. W masie podstawowej wyraźnie widoczne czarne drobiny.

  Pojemność: ok. 70ml

  Autor: Gil Sung, sygnowana

  Czarka wykonana ręcznie przez jednego z najznamienitszych koreańskich ceramików, noszącego tytuł żywego skarbu kultury narodowej. Nieregularna forma, nierówna faktura, szkliwo przybierające miejscami postać nacieków, to cechy stylu Ido, zwanego w Korei "Jeong-ho". Niejednolita, niemal chropowata i niedbała forma czarki zaskakuje jednak lekkością i dopracowaniem kryjącym się za pozorną niedoskonałością. Czarka wypalona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.

 • Czarki koreańskie Thokki

  170,00 zł

  CZARKI CERAMICZNE

  Boki i wnętrze czarek całkowicie szkliwione, podstawa nieszkliwiona. Niejednorodnie wybarwione szkliwo z wyraźnymi zaciekami na każdej z czarek przyjmuje inny odcień, od brązów do błękitów.

  Pojemność: ok. 70 ml

  Autor: Im Man-jae, sygnowane

  Czarki autorstwa mistrza koreańskiej ceramiki, o nieco wydłużonym kształcie, pokryte szkliwem przybierającym postać zwaną w Korei "futro królika". Wypał w tradycyjnym piecu opalanym drewnem daje rezultat szkliwa nieregularnego, z widocznymi przebarwieniami, zaciekami, o niepowtarzalnym odcieniu na każdej z czarek.

 • Gaiwan porcelanowy duży

  48,00 zł

  GAIWAN PORCELANOWY (naczynie do zaparzania herbaty)

  Całkowicie szkliwiony, o jednolitej powierzchni w kolorze białym.

  Pojemność: ok. 200ml

  Gaiwan to jedno z najwygodniejszych naczyń do zaparzania herbaty. Jego nazwa, to dosłownie "czarka z przykrywką", najczęściej w komplecie ze spodeczkiem. Jego budowa sprawia, że właściwie każdy etap przyrządzania herbaty jest niezwykle prosty: nasypanie liści, zalanie ich wodą, wyczyszczenie. W przypadku parzenia herbat, których nie znamy, wystarczy uchylenie pokrywki, aby kontrolować stopień zaparzenia liści. Porcelanowy szkliwiony gaiwan jest naczyniem uniwersalnym, nie chłonie zapachów, można go używać do różnego rodzaju herbat, a do jego mycia stosować detergenty.

 • Gaiwan porcelanowy mały

  39,00 zł

  GAIWAN PORCELANOWY (naczynie do zaparzania herbaty)

  Całkowicie szkliwiony, o jednolitej powierzchni w kolorze białym.

  Pojemność: ok. 100ml

  Gaiwan to jedno z najwygodniejszych naczyń do zaparzania herbaty. Jego nazwa, to dosłownie "czarka z przykrywką", najczęściej w komplecie ze spodeczkiem. Jego budowa sprawia, że właściwie każdy etap przyrządzania herbaty jest niezwykle prosty: nasypanie liści, zalanie ich wodą, wyczyszczenie. W przypadku parzenia herbat, których nie znamy, wystarczy uchylenie pokrywki, aby kontrolować stopień zaparzenia liści. Porcelanowy szkliwiony gaiwan jest naczyniem uniwersalnym, nie chłonie zapachów, można go używać do różnego rodzaju herbat, a do jego mycia stosować detergenty.

 • Koreańska czarka Songjin

  170,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, całkowicie szkliwiona wewnątrz, z zewnątrz na całej powierzchni pokryta żywicą w kolorze ciemnobrązowym, na której widoczne są ślady formowania narzędziem nadające powierzchni czarki bardzo ciekawą fakturę i efekt wielowymiarowości. Żywicą pokryta jest także stopka naczynia.

  Pojemność: ok.70 ml

  Autor: Im Man-jae

  Koreańska czarka wykonana przez mistrza Im Man-jae, specjalizującego się w tworzenia ceramiki w tradycyjnym koreańskim stylu Jeong-ho (znanym też pod japońską nazwą "Ido"). Pokrycie zewnętrznej powierzchni naczynia żywicą jest rzadko spotykanym zabiegiem, mającym na celu zwiększenie jego trwałości. Sprawia on też , że naczynie wydaje się cieplejsze w dotyku, zaschnięta żywica daje też wrażenie większej miękkości.

  • Nowy

  Koreański komplet Celadon -...

  2 450,00 zł

  Autor: Kim Kyung-jin

  Imbryk: pojemność ok. 250ml

  Sugu: pojemność dostosowana do imbryka

  Miska: średnica 18cm

 • Kubek Utamaro

  48,00 zł

  KUBEK CERAMICZNY Z WIZERUNKIEM GEJSZY

  Cylindryczny kubek bez uszka wykonany ze szkliwionej ceramiki, w kolorze beżowym. Na boku naczynia umieszczony jest kolorowy wizerunek gejszy ujęty en trois quarts. Jej postać inspirowana jest twórczością japońskiego malarza i drzeworytnika Utamaro Kitagawa działającego w okresie Edo.

  Pojemność: 220 ml

  Kraj pochodzenia: Japonia

  Nadaje się do użytku w kuchenkach mikrofalowych i do mycia w zmywarkach.

  Cylindryczne czarki i kubki są w Japonii używane w okresie zimowym. Ich kształt jest wynikiem praktycznej funkcji - pozwala dłużej utrzymać temperaturę herbaty oraz ogrzać dłonie.
  • Obniżka
  • Nowy

  Promocja jesienna - herbaty...

  187,00 zł -26% 138,38 zł
  Wyjątkowa promocja na jesień - duży gaiwan gratis przy zakupie trzech Oolongów: Bao LocKaoribiAnxi (50g każdy).
  Jesień, to doskonała pora roku na odkrywanie herbat Oolong, a dzięki temu zestawowi dajemy Wam możliwość lepszego ich poznania.

  Trzy rodzaje herbaty Oolong, trzy herbaciane kraje, trzy różne podejścia do jej wytwarzania, a do tego gaiwan, w którym można je bez trudu zaparzyć. To idealna okazja na zaznajomienie się ze światem herbat częściowo utlenionych!