Herbaty Tegoroczne

Zostały tu razem zebrane wyjątkowe herbaty z tegorocznych zbiorów pochodzące z wyselekcjonowanych plantacji w różnych zakątkach świata. Zachwycisz się smakiem, aromatem, kolorem liści i naparu. Takiej herbaty się nie zapomina!

 • Bao Loc Oolong

  28,00 zł

  Jest to wyjątkowy wietnamski oolong z prowincji Son La rosnący na wysokości 1250m n.p.m. Podczas zbiorów zrywa się pączek liściowy i trzy listki.  Gałązka jest następnie starannie zwinięta w niewielką kulkę, która podczas parzenia powoli uwalnia aromat i zapewnia niezwykły spektakl "budzenia się" liści, których objętość zwiększa się kilkakrotnie.

  Napar jest jasny o zielonożółtym kolorze i kwiatowo-gruszkowym smaku z wyczuwalna nutą prażenia. Sprawdza się jako herbata do wielokrotnego zaparzania, polecana także dla miłośników tajwańskich oolongów.

  Parzenie:
  3g/150ml
  90 st.C
  1-2 min
  3-5 parzeń

 • Concubine Oolong

  46,00 zł

  Jest to niezwykle ciekawy wietnamski oolong dostępny w postaci ciasno zwiniętych w kulki listków (pączek plus dwa listki), utleniony w 40-50%. Herbata ta pochodzi z górzystych terenów prowincji Son La, z drzew herbacianych rosnących na wysokości ok 1250m n.p.m.

  Concubine oolong powstaje dzięki  małemu insektowi, który żywi się sokiem młodych liści herbaty. W rezultacie liść jest „zraniony” a odpowiedź układu odpornościowego rośliny powoduje subtelne zmiany w chemii liścia. Napar z takich liści jest miodowożółty o lekko prażonym, drzewnym aromacie, subtelnym miodowym smaku zbliżonym do chińskiego Oriental Beauty lub taiwańskiego Honey Oolonga.

  Parzenie:
  3g/150ml
  90 st.C
  1-2 min
  2-4 parzenia

  • Nowy

  Las Sztuk

  50,00 zł

  Wysokogórska biała herbata wiosenna z Taiwanu z okolic Yilin wytwarzana z pędów o 1 pąku i 2 liściach. Duże piękne gałązki dają kwiatowo-owocowy napar z kremową delikatnością. Dla pełnego poznania smaku tej niezwykłej herbaty proponujemy wykonać 3 do 4 zalań wodą. Zachęcamy po zaparzaniu do podziwiania liści, które odzyskują wigor i "zieloność".

  Ze względy na dużą objętość liści oferujemy wyłącznie opakowania 10g lub 25g.

  Parzenie:
  2gr/150ml
  90st C
  1-2 min
  3-4 parzenia

 • Lung Phin

  55,00 zł

  Unikalna skalna zielona herbata wietnamska wytwarzana z liści starych, kilkusetletnich drzew herbacianych. Pochodzi z prowincji Ha Giang w północnym Wietnamie, z drzew rosnących na wysokości ok 1600m n.p.m. i od pokoleń jest wytwarzana przez mniejszość etniczną Hmong.

  Liście pochodzące z drzew herbacianych dają napar o nieco mocniejszym, dojrzalszym smaku, niż w przypadku krzewów herbacianych i jest on w kolorze żółto zielonym. W smaku wyczuć można lekki dym czy też nutę przypominającą algi morskie. Napar jest orzeźwiający, bez goryczki, bardzo dobry na gorące dni.

  Parzenie:
  3g/150ml
  80 st.C
  1-2 min
  2-3 parzenia

 • Shan Tuyet

  36,00 zł

  Herbata pochodząca z wioski Phin Ho, położonej głęboko w górach w gminie Thong Nguyen. Dzięki chłodnemu, świeżemu klimatowi, bogatym zasobom wody, rosną tu stare zdrowe drzewa herbaciane, które mieszkańcy uważają za cud natury. Wioska ma około 50 ha drzew herbacianych, liczących od 50 do 150 lat. Stare drzewa traktowane są jak duchowa część życia wioski i myślenie o tym, jak zachować te cenne drzewa można porównać do troski mieszkańców o to, jak zachować własne życie.

  Liście herbaty są zbierane wiosną, kiedy pąki herbaty są najświeższe i najbardziej aromatyczne. Charakteryzuje się świeżym, orzeźwiającym i lekki smakiem roślinnym, bez goryczki. Bardzo dobra na gorące dni.

  Parzenie:
  3g/150ml
  80 st.C
  1-2 min
  2-3 parzenia

  • Nowy

  Wietnam Linh Van

  36,00 zł

  Herbata biała "srebrne igły" wytwarzana ze starożytnego drzewa Shan Tuyet z prowincji Yen Bai (1400m n.p.m.).

  Pąki suszone na słońcu pachną świeżością i kwiatami. Napar o lekko słodkim smaku, zmienia swą intensywność przy kolejnych parzeniach: od świeżej trawy, przez bambus aż po smak wody ryżowej. Ciasno zwinięty pąk można parzyć nawet do 10 razy, ponieważ bardzo powoli się otwiera i uwalnia swoje walory smakowe. Gotowi jesteście na to degustacyjne wyzwanie?

  Parzenie:
  2gr/150ml
  90st C
  1-2 min
  3-10 parzeń

 • Yunnan First Flush 2022

  29,00 zł

  Unikalna, świeża zielona herbata zbierana w drugiej połowie lutego w Simao (Yunnan) na wysokości ok 1100m n.p.m.

  Piękne, zielone liście ze sporą porcją srebrzystych pączków mają wyjątkowy świeży zapach, dają niepowtarzalny żółto-zielony napar o smaku kwiatowo-owocowym. Lekka goryczka zrównoważona jest świeżością i delikatnym słodkim posmakiem.

  Niezwykła herbata przepełniająca wiosenną radością i energią - rarytas herbaciany!

  Parzenie:
  3g /150 ml
  70 st.C
  1-2 min
  3 parzenia