Degustacja wyjątkowej herbaty z Korei

Autor: Łukasz Janik Temat: Wydarzenia Z dnia:

Zapraszamy na spotkanie z najlepszymi, ręcznie wytworzonymi herbatami z Korei: Woojeon, Sejak, Balhyo-cha, przywiezionymi dwa tygodnie temu prosto z rodzinnego ogrodu państwa Kim, położonego na zboczach góry Jiri w parku narodowym. Herbata tam rosnąca klasyfikowana jest jako herbata dzika, do której nie stosuje się żadnych środków ochrony roślin czy sztucznych nawozów. Co więcej, o jakości herbat z ogrodu państwa Kim świadczą najwyższe nagrody, które zdobywają rok rocznie na festiwalach herbaty.

Degustacja odbędzie się w Herbaciarni Herbaty Czas 13 czerwca na ul. Ludnej 3A w Warszawie o 19:00

Spotkanie będzie także jedyną okazją aby zapoznać się z wyjątkowymi egzemplarzami koreańskiej ceramiki od najlepszych mistrzów, oraz z akcesoriami, zdobytymi bezpośrednio u koreańskich artystów i rzemieślników. Wyjazd do Korei trwał kilka tygodni, więc na spotkaniu nie zabraknie fotorelacji, opowieści i ciekawostek związanych z tą herbacianą wyprawą.

Zarezerwuj już teraz - pierwsze 3 osoby zapłacą za bilet tylko 50 zł! Rezerwacje
Możesz też zakupić voucher na spotkanie jako prezent dla bliskiej osoby. Napisz do nas: kontakt@herbatyczas.pl

Na spotkaniu będziecie mogli spróbować między innymi poniższych gatunków herbat:

Woojeon
Zielona herbata z pierwszych zbiorów, wytwarzana ręcznie na ograniczoną skalę. Z uwagi na swoje walory osiąga bardzo wysokie ceny. W Korei powiada się, że porcja herbaty Woojeon, to podarunek równie cenny, co ceramika najlepszych mistrzów.

Sejak
Zielona herbata z drugich zbiorów, o drobnych, młodych liściach, starannie wyselekcjonowana przez mistrzynię herbaty, panią Park. Całkowicie ręcznie zbierana i obrabiana. Swoje walory smakowe zawdzięcza odpowiedniej obróbce cieplnej.

Balhyo-cha
Herbata fermentowana, która całkowicie wymyka się stosowanej współcześnie klasyfikacji i może stanowić kategorię sama dla siebie; łączy bowiem cechy różnych herbat, zarówno zielonych, czarnych jak i ciemnych Pu-erh. Proces jej produkcji w Korei odbywa się manualnie i jest bardzo unikalny. Poza tym, Balhyo-cha zawiera mnóstwo zdrowotnych właściwości.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Janik - koreanista, wielki pasjonat herbaty, członek naszego zespołu. Łukasz będzie ubrany w oryginalny koreański strój podczas parzenia herbaty.

Zapraszamy na degustację! Jeżeli wiecie, że wśród Was jest fan herbaty - udostępnijcie wydarzenie dalej - będzie nam bardzo miło! Pierwsze 3 osoby zapłacą za bilet tylko 50 zł! Zapraszamy do rezerwacji

Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@herbatyczas.pl