święto herbaty / Svatek Caje 2019

Autor: Łukasz Janik Temat: Wydarzenia Z dnia:

Ostatni weekend czerwca 2019 spędziliŚmy w Cieszynie, na święcie Herbaty / Svatek Caje. Uczestnictwo w festiwalu było dla nas wspaniałym wydarzeniem, z resztą jak co roku! SpotkaliŚmy tam naszych herbacianych przyjaciół, a także daliŚmy się poznać nowym, wiernym fanom herbaty.

Dla wszystkich uczestników festiwalu mieliŚmy przygotowane herbaty, z których jesteŚmy najbardziej dumni - to nasze prawdziwe unikaty, są trudne do zdobycia, ale pozyskujemy je samodzielnie, podróżując po świecie oraz nawiązując kontakty z lokalnymi farmerami. Do najcenniejszych herbat zaprezentowanych na festiwalu możemy zaliczyć: znane już szerszemu gronu herbat pana Shibamoto, Sencha Makinohara, zestawy herbat nepalskich i nasze najnowsze koreańskie herbaty Sejak i Balhyo-cha. Dla koneserów oolongów przygotowaliŚmy również próbki Lao Ming i Anxi Tie Guan Yin.

W tym roku pogoda dopisała bardziej, było ciepło i słonecznie, zresztą zerknijcie na zdjęcia. My natomiast przez cały dzień częstowaliŚmy zaparzoną na zimno Sencha Makonohara, dodatkowo wykonując parzenia na gorąco pozostałych herbat, dzięki czemu mogliŚmy oferować gościom dwa rodzaje naparu, w zależności od ochoty.

Ekipa Herbaty Czas wspomagana przez Łukasza Gęborka

ChcieliŚmy z jak największym gronem podzielić się naszymi koreańskimi opowieściami, jednoczeŚnie dając świętu Herbaty coŚ wyjątkowego, dlatego Łukasz poprowadził prezentację poświęconą herbacie w Korei dla szerszej publiczności, a przez cały czas trwania festiwalu, w zacisznej altanie na tyłach naszego stoiska prowadził kameralne spotkania z koreańską Balhyo-cha parzoną w przywiezionym przez nas zestawie z celadonu. Zarówno prezentacja, jak i kameralne parzenia spotkały się z wielkim zainteresowaniem, co bardzo nas cieszy.

Spotkania z osobami tak mocno zainteresowanymi herbatą nie zdarzają się często, dlatego my korzystaliŚmy z każdej wspólnej chwili spędzonej z Wami. Udało nam się solidnie naładować pozytywną energią, mamy nadzieję, że macie podobne odczucia. Każda wypita w Wami czarka herbaty była dla nas niepowtarzalna!

Do zobaczenia wkrótce!