Tajemnicza herbata Korei - parzenie i degustacja Ddeok-cha

Autor: Łukasz Janik Temat: Wydarzenia Z dnia:

Herbaty koreańskie wciąż są bardzo mało powszechne w Polsce. Chcemy to zmienić, gdyż Koreańska kultura herbaty ma wiele do zaoferowania, a na naszych spotkaniach często mówimy o tym, jak pije się herbatę w Kraju Porannego Spokoju.

Atrakcją tego konkretnego wieczoru było zaparzenie i degustacja bardzo mało znanej (pamiętanej) i bardzo niszowej herbaty prasowanej Ddeok-cha, absolutnego rarytasu, rzadkości nawet w samej Korei! Była to niepowtarzalna okazja, by odkryć ten zapomniany smak, nawet przez samych Koreańczyków!

Spotkanie poprowadził Łukasz Janik, koreanista, wielki pasjonat herbaty, członek naszego zespołu. Łukasz ubrany w oryginalny koreański strój zaparzył jedyną w swoim rodzaju herbatę, której można było spróbować tyko podczas tego spotkania. Nasza Ddeok-cha została stworzona w Korei w 2017 roku. Nie kupicie jej nigdzie indziej - jej ilość dedykowana była tylko na degustację podczas wydarzenia.

Podczas parzenia okazało się, że to dość cierpliwa, jeśli nie leniwa herbata. Mimo pokruszenia sprasowanego kawałka herbaty, trzeba było dać jej dużo czasu, aby się zaparzyła. Nie pomogło nawet zaparzenie jej wrzątkiem, co zrobiliŚmy przy drugim podejściu. Smak zaskoczył wszystkich i był okazją do porównań z innymi znanymi herbatami.

To był niezapomniany wieczór, pełen rozmów o herbacie i związanych z nią przeżyciach.