Wizyta pani Pak Seung-won

Autor: Łukasz Janik Temat: Wydarzenia Z dnia:

W pierwszej połowie grudnia mieliŚmy zaszczyt gościć w Warszawie koreańską mistrzynię herbaty, panią Pak Seung-won.

Było nam niezmiernie miło, że w naszej herbaciarni pojawiła się tak znacząca postać z herbacianego świata, a jej wizycie zawdzięczamy dwie rzeczy: zarówno wspaniałe koreańskie herbaty, Sejak i Balhyo-cha, które niebawem pojawią się w naszej ofercie, jak też możliwość zorganizowania kameralnego spotkania z nią.

Podczas takiego spotkania pani Pak demonstrowała, jak zaparzyć herbaty zgodnie z koreańską sztuką herbaty, do czego służą poszczególne elementy koreańskiego zestawu ceramiki, opowiadała o swojej herbacianej edukacji oraz dzieliła się z nami przemyśleniami z zakresu kultury herbaty we własnym kraju i w szerszym świecie.

Atmosfera, pełna serdeczności i ciepła, pozwoliła nam i naszym gościom bezstresowo przyjąć wiedzę z zakresu parzenia herbat koreańskich i cieszyć się możliwością wspólnego spotkania. Pani Pak bowiem, mimo formalnego wykształcenia i jej działalności jako nauczycielki sztuki herbaty, jest osobą niezwykle przyjazną i otwartą.

Poinstruowani przez nią, nie możemy się doczekać spotkań organizowanych już we własnym zakresie, podczas których z chęcią przekażemy Wam zdobytą niedawno wiedzę.