Chapan Ceramiczny

168,00 zł
Brutto

CHAPAN GLINIANY (taca do parzenia herbaty)

W kolorze ceglastym, z wyraźnymi przebarwieniami. Złożony z dwóch elementów, nakładanych na siebie.

Autor:  Andrzej Bero, sygnowany

Średnica:  22 cm

Posiada wyraźną teksturę. Wymiary pozwalają na umieszczenie na nim przeciętnego zestawu do parzenia, zdejmowany element wierzchni ułatwia wylanie zgromadzonej wody.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Andrzej Bero garncarstwem zajmuje się od 1990 r. Ukończył Uniwersytet Ludowy w Turnie w klasie ceramiki. Związał się potem z jedną z najstarszych grup ceramicznych w Polsce – Stowarzyszeniem KERAMOS, którego pracownię współprowadził do czasu otwarcia własnej w 2008 roku. Nieprzerwanie od 1996 bierze udział w jego międzynarodowych biennale. Przez ponad 10 lat pracował jako terapeuta manualny w pracowni ceramicznej ośrodka dla dzieci niewidomych. Obecnie działa we własnej pracowni zajmując się głównie sztuką herbaty. Uczestnik wielu plenerów ceramicznych i wystaw w Polsce i za granicą.

„Ceramiką związaną z herbatą zajmuję się właściwie od początku mojej przygody z ceramiką w ogóle. Jeżeli dobrze pamiętam drugim naczyniem jakie zrobiłem w życiu był czajnik. Serwis herbaciany był tez częścią mojego dyplomu kończącego szkołę. W tym czasie nie byłem wytrawnym koneserem – piłem, pewnie jedyną dostępną w Polsce zieloną herbatę „gun powder” (…) Zmieniło się to w ciągu ostatnich kilku lat wraz z poznaniem osób związanych z tzw. kulturą herbacianą w Polsce i Czechach. Otworzyły mi się oczy na różnorodność smaków, kształtów i zapachów herbat Japonii, Chin, Korei i Indii, także na bogactwo związanych z nią tradycji a co za tym idzie form ceramicznych naczyń o których istnieniu nie wiedziałem, bądź których funkcji nie do końca rozumiałem. Teraz te dwie pasje staram się połączyć by korzystając z wielowiekowej ceramicznej tradycji krajów herbaty nadać tworzonym przez mnie naczyniom mój własny styl.” – Andrzej Bero

Opis

Autor
Andrzej Bero

Brak opinii użytkowników.