Czajnik z pieczęciami

138,00 zł
Brutto

CZAJNIK GLINIANY

Nieszkliwiony, w typie yixing, w kolorze jasnobrązowym, pokryty wzorem nawiązującym do stempli - na wiele sposobów ręcznie wygrawerowany jest znak chiński oznaczający szczęście. Być może picie herbaty przygotowanej w tym czajniku będzie przynosić pomyślność.

Pojemność: 250ml

Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne podczas parzenia herbat wysoko oksydowanych. Starannie wykonany dzióbek pozwala na wygodne i estetyczne przelanie naparu do czarek czy morza herbaty.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Nieszkliwione czajniki typu yixing od wieków są używane w chińskiej sztuce herbaty. Te oryginalne, wykonane z coraz rzadszej współcześnie glinki yixing, osiągają obecnie bardzo wysokie ceny.

Zazwyczaj parzy się w nich herbaty oolog, czarne, ciemne (pu-erh). Zupełny brak szkliwa sprawia, że powierzchnia naczynia jest porowata i wchłania aromat, poleca się zatem poświęcić dany czajnik tylko jednemu rodzajowi herbaty.

Opis

Pojemność
250 ml

Brak opinii użytkowników.

Zobacz także