Czajnik brązowy gładki

138,00 zł
Brutto

CZAJNIK GLINIANY

Nieszkliwiony, w typie yixing, o gładkiej powierzchni w kolorze ciemnobrązowym. Uchwyt ozdobiony podobizną głowy smoka.

Pojemność: 330 ml

Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne podczas parzenia herbat wysoko oksydowanych. Starannie wykonany dzióbek pozwala na bezproblemowe przelanie naparu do czarek lub morza herbaty.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Nieszkliwione czajniki typu yixing od wieków są używane w chińskiej sztuce herbaty. Te oryginalne, wykonane z coraz rzadszej współcześnie glinki yixing, osiągają obecnie bardzo wysokie ceny.

Zazwyczaj parzy się w nich herbaty oolog, czarne, ciemne (pu-erh). Zupełny brak szkliwa sprawia, że powierzchnia naczynia jest porowata i wchłania aromat, poleca się zatem poświęcić dany czajnik tylko jednemu rodzajowi herbaty.

Opis

Pojemność
330 ml

Brak opinii użytkowników.

Zobacz także