Nowe produkty

  • Nowy

  Bilet - 19 maja 2022, godz....

  120,00 zł

  Zapraszamy 19 maja, w czwartek na warsztaty, podczas których będziemy zaparzać i degustować różne kolory herbaty. Dowiemy się jak prawidłowo przygotować herbatę aby wydobyć z niej pełen smak i aromat.

  Prowadzący: Jerzy Czapla, kiper herbaciany, założyciel Centrum Szkolenia Barmanów, autor książki "Cuda z Herbaty"
  Kiedy: 19 maja 2022r (czwartek)
  Gdzie: Herbaciarnia Ludna 3a, Warszawa

  • Nowy

  Matcha Koicha

  233,00 zł

  Wyjątkowa japońska Matcha -gęsta herbata- najczęsciej spożywana przez japońskie szkoły ceremonii parzenia herbaty, wytwarzana z roślin, które mają ponad 30 lat. 

  W przeciwieństwie do ubijania, tak jak w przypadku usucha, koicha przygotowana jest przez powolne „ugniatanie” w kółko wokół chawan'u. Można też obrazowo opisać to tak, jakbyśmy malowali matchą w wodzie, aż utworzy się gładka pasta.

  Puszka zawiera 20g produktu.

  • Nowy

  Sencha Tokujyoo

  25,00 zł

  Japońska zielona herbata sencha przygotowana z najwyższej jakości wiosennych liści herbaty (ichibancha) z prefektury Shizuoka, Średnio parowana. Napar jest orzeźwiający, aromatyczny, z nutami kwiatów, elegancją umami i delikatną goryczką.

  Parzenie:
  5g/150ml
  70 C
  1-2 min
  2-3 parzenia

  • Nowy

  Shu Pu Erh Peletki

  41,00 zł

  W pełni fermentowana ciemna herbata (Shu Pu Erh) o nietypowej postaci grudek, odłamków od spodniej części wysuszonych warstw prasowanej herbaty, jakby wtórny produkt z produkcji herbat Pu Erh.

  W wyniku dłuższego leżakowania "na dnie stosu" napar peletek jest mocny i aromatyczny, charakterystycznie ziemisty. Peletki najczęściej nie są zbyt mocno sprasowane, przez co łatwo się zaparzają i są wyjątkowo wydajne.

  Parzenie:
  2-3g /150ml,
  96 °C,
  2-3 minuty
  2-4 parzenia

  • Nowy

  Lao Wu Shan Sheng Pu Erh

  299,00 zł

  Surowa herbata fermentowana (sheng pu erh) zrobiona z dużych liści starożytnych drzew herbacianych rosnących w okolicy góry Lao Wu w Yunnanie na wysokości 2000m n.p.m., prasowana tradycyjnym sposobem za pomocą kamienia.

  W naparze wyczuwalne są delikatne nuty zielonych owoców, cytrusów, kwiatów oraz słodycz doskonale połączona z przyjemną goryczką.

  Ciastko 200g, Zbiór i prasowanie 2020

  • Nowy

  Bulang Sheng Pu Erh

  189,00 zł

  Jest to surowy (sheng) Pu Erh z gór Bulang z prowincji Yunnan. Liście herbaciane zbierane są z dzikich 300-letnich drzew, następnie w tradycyjny sposób prażone w woku, a kolejnego dnia suszone na słońcu. Luźne liście herbaty "maocha" leżakują około pół roku i wtedy dopiero są sprasowana w ciastka.

  Napar ma aromat i smak kwiatowy, lekko mineralny z goryczką i słodkawym posmakiem. Jest to herbata zapewniająca skuteczne poranne przebudzenie. Najlepiej sprawdza się podczas kilku (3-5) krótkich (ok.1 minutowych) zaparzeń.

  Waga 100g, Zbiór 2017