Nowe produkty

  • Nowy

  Zaparzacz metalowy na...

  29,00 zł

  Drobne metalowe siteczko do zaparzania herbaty i ziół na łańcuszku, zapakowane w filigranowy kolorowy kartonik.

  Rozmiary: śr 4.5cm  wys 4cm

  • Nowy

  Czajnik szklany z zaparzaczem

  95,00 zł

  Szklany, nieduży czajniczek z metalowym zaparzaczem i przykrywką. Łatwy w obsłudze.

  Zaparzacz posiada rączkę, za którą można łatwo go wyjąć z czajniczka po zaparzeniu liści. Idealny do parzenia zielonej herbaty.

  Pojemność: 600ml

  • Nowy

  Keemun Mao Feng 2020

  45,00 zł

  Keemun Mao Feng jest jedną z najlepszych odmian herbaty Keemun na rynku. Jest zbierany wczesną wiosną i składa się z pąka i dwóch, trzech górnych liści sortowanych ręcznie.

  Nazwa tej herbaty pochodzi od nazwy powiatu Qimen w prowincji Anhui, bardzo szanowanym regionie produkcji herbaty w Chinach. „Keemun” jest tłumaczeniem chińskiego Qimen na angielski z czasów ery kolonialnej. Wtedy Keemun stał się również bazowym składnikiem mieszanki śniadaniowej English Breakfast.

  Napar prawidłowo zaparzonej herbaty ma klarowny, czerwonawy kolor i ma wyjątkowy lekko kwiatowy a lekko dymny, lecz bardzo łagodny i gładki smak z subtelnymi nutami owocowymi. Aby wydobyć z liści pełen smak, herbatę Keemun można parzyć kilkakrotnie.

  Parzenie:
  5g/150ml
  96 st.C
  2-3 min

  • Nowy

  Klitoria Ternateńska

  10,20 zł

  Czy spotkaliście w kuchni azjatyckiej desery w kolorze niebieskim?

  Klitoria Ternateńska znana jest od wieków w Azji jako środek do barwienia potraw i kosmetyków. Jest to także lek medycyny ajurwedyjskiej. Napar z kwiatostanów Klitorii wspiera układ nerwowy, poprawia nastrój przeciwdziałając depresji, poprawia pamięć i usprawnia pracę mózgu. Potwierdzone naukowo jest tez działanie przeciwbakteryjne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe Klitorii a nawet jest to środek hamujący siwienie włosów czy poprawiający funkcjonowanie oczu.

  Napar z kwiatów Klitorii ma błękitny odcień, zasadowy odczyn i ziołowo-słodki smak. Po dodaniu soku z cytryny napar zmienia smak a także kolor na fioletowy aż do różowego.

  Parzenie:
  5 kwiatów/250ml
  96 st.C
  5-10 min

  • Nowy

  Nowa Gruzja

  9,00 zł

  Czarna herbata gruzińska zbierana z ekologicznie czystych plantacji w górzystych regionach zachodniej Gruzji. Zmiany temperatury w ciągu dnia i nocy oraz połączenie klimatu górskiego i morskiego nadają liściom herbaty szczególny aromat i smak. Otrzymany napar o średniej mocy jest lekko słodowy z nutami owocowymi.

  Herbatę po raz pierwszy przemycono z Chin i uprawiano w Gruzji w latach 30. XIX wieku. Czarna herbata gruzińska produkowana na masową skalę była dobrze znana w Związku Radzieckim, ale od czasu jego rozpadu, uprawa herbaty gwałtownie spadała. Ostatnio jednak produkcja herbaty przeżywa renesans także dzięki dopłatom rządowym i unijnym. Ręcznie zbierana herbata z Gruzji zyskuje na nowo światowe uznanie.

  Parzenie:
  3g/150 ml
  95 st.C
  3-5 min

  • Nowy

  Lu Bao Shi 2020

  92,00 zł

  Tegoroczna herbata zielona z górzystej chińskiej prowincji Guizhou, gdzie panuje wyśmienity do produkcji herbaty wilgotny subtropikalny klimat.

  Niewielkie wiosenne listki zbierane ręcznie są rolowane w małe kulki tzw. chińskie szmaragdy. Podczas parzenia liście powoli rozwijają się, zwiększają swoją objętość, zachwycają idealnym kształtem i delikatną zielenią.

  Herbatę tę charakteryzuje jasny żółtozielony napar i świeża, miękka słodkość z kwiatową nutą.

  Parzenie:
  3g /150 ml.
  80 st.C
  1-2 min (3 parzenia)