Nowe produkty

  • Nowy

  Zestaw degustacyjny herbat...

  30,00 zł

  Zestaw degustacyjny zawierający porcje 15g obu dostępnych u nas herbat nepalskich z ogrodu Jun Chiyabari:

  - Jun Chiyabari Himalayan Spring

  - Jun Chiyabari Himalayan Black

  To doskonały sposób poznania unikalnego smaku herbat nepalskich i porównania obu odmian.

  • Nowy

  Czarka Wiśnia

  26,00 zł

  CZARKA PORCELANOWA

  Szkliwiona w kolorze białym, brzeg w kolorze ciemnobrązowym. Zewnętrzne ścianki czarki pokryte dekoracją w kolorze kobaltowego błękitu, nawiązującą do gałązek i kwiatów wiśni.

  Pojemność: 150 ml

  Czarka wysoka typu yunomi, tradycyjnie ten typ przeznaczony był na zimną porę roku. Cylindryczny kształt pozwala dłużej zachować temperaturę herbaty i ogrzać dłonie. Białe wnętrze naczynia pięknie eksponuje kolor herbacianego naparu. Dekoracja z gałązek i kwiatów wiśni dodaje czarce delikatności i elegancji. Nadaje się do kuchenek mikrofalowych i mycia w zmywarkach.

  • Nowy

  Iwan Czaj

  10,00 zł

  Iwan Czaj - herbatka ziołowa z liści wierzbówki kiprzycy, bardzo rozpowszechnionej w naszej strefie klimatycznej. Proces obróbki liści tej rośliny jest bardzo podobny do tego, który stosuje się w przypadku herbaty czarnej. Ciemnobursztynowy napar kolorem i smakiem również bardzo przypomina herbatę czarną, pozbawiony jest natomiast teiny i wyraźne są w nim akcenty kwiatowe i ziołowe. Jednak, w odróżnieniu od wielu innych herbatek ziołowych, nie posiada goryczy, co sprawia, że wszyscy mogą go pić z przyjemnością.

  • Nowy

  Chawan zimowy

  158,00 zł

  CHAWAN CERAMICZNY (naczynie do herbaty matcha)

  Pokryty połyskliwym szkliwem w kolorze zielono - turkusowym, naniesionym niejednolicie, przez co wokół krawędzi prześwituje gliniany czerep w kolorze ciepłej ochry, dodatkowo odcienie szkliwa zmieniają się w zależności od miejsca, dzięki czemu całe naczynie mieni się bogactwem kolorów. Kształt naczynia nieco nierówny, pozwala śledzić ruchy rąk artysty ceramika.

  Pojemność: 400 ml

  Chawan zimowy, po japońsku Tsutsu chawan (筒茶碗), charakteryzuje się cylindrycznym, wysokim kształtem. Pozwala dłużej utrzymać ciepło herbaty w chłodne dni, a także ogrzać dłonie. Ręcznie wykonany, zatem unikalny, nie tylko cieszy oczy, ale można dzięki niemu nadać wyjątkową oprawę spotkaniu herbacianemu.

  • Nowy

  Tajski Rubin

  18,00 zł

  Ten niespotykany oolong z tajskich plantacji charakteryzuje się tak wysokim stopniem utlenienia liści, że w jego smaku odkryć można nuty typowe dla najlepszych chińskich herbat czarnych. Liście zrolowane w malutkie, nieregularne, ciemne kuleczki dają napar o ciemnobursztynowym, niemal brązowym kolorze i słodkim smaku z wyraźnie wyczuwalnymi nutami dojrzałych słodkich owoców.

  • Nowy

  Kubek z kaligrafią

  49,00 zł

  KUBEK CERAMICZNY

  Cylindryczny kubek bez uszka wykonany ze szkliwionej ceramiki, w kolorze mleczno białym. Zewnętrzna powierzchnia naczynia pokryta jest licznie bardzo drobnymi, czarnymi kropeczkami. Na jego bokach widnieje ciemnozielona kaligrafia "Dziesięć kroków do dobrego zdrowia", z jednej strony w języku chińskim, z drugiej po angielsku.

  Pojemność: 220 ml

  Kraj pochodzenia: Japonia

  Nadaje się do użytku w kuchenkach mikrofalowych i do mycia w zmywarkach.

  Cylindryczne czarki i kubki są w Japonii używane w okresie zimowym. Ich kształt jest wynikiem praktycznej funkcji - pozwala dłużej utrzymać temperaturę herbaty oraz ogrzać dłonie.
  • Nowy

  Stojak na chasen

  29,00 zł

  PORCELANOWY STOJAK NA MIOTEŁKĘ CHASEN

  Przeznaczony na miotełkę do ubijania herbaty matcha. Wykonany ze szkliwionej porcelany, w kolorze seledynowym. Specyficzny kształt wynika z tego, że jest dokładnie dopasowany do umieszczenia na nim miotełki chasen tak aby nie zdeformowała się podczas wysychania i przechowywania.

  Używanie stojaka gwarantuje, że nawet po wielokrotnym użyciu miotełka zachowa swój pierwotny kształt, a jej końcówki pozostaną ułożone w prawidłowy sposób.

  • Nowy

  Bombilla ze sprężynką

  31,00 zł

  Bombilla wykonana ze stali nierdzewnej, wyposażona w filtr zbudowany w oparciu o sprężynkową konstrukcję.

  Długość: ok. 17 cm

  Wykonanie ze stali nierdzewnej sprawia, że bombilla jest łatwa w czyszczeniu. Doskonale filtruje wszystkie rodzaje mate. Ergonomicznie wyprofilowana, pięknie komponuje się z ceramicznym matero.

  • Nowy

  Calebassa tykwa brązowa

  36,00 zł

  Calebassa wykonana z owocu tykwy, o tradycyjnym, naturalnym kształcie, ciemnobrązowa. Zakończona metalową obręczą.

  Pojemność: ok. 300 ml

  Calebassa wykonana owocu tykwy cechuje się niepowtarzalnym kształtem. Wygodnie leży w dłoni i pięknie komponuje się z bambusową bombillą.

  • Nowy

  Czajnik szarobrązowy

  129,00 zł

  CZAJNIK GLINIANY

  Nieszkliwiony, w typie yixing, w kolorze szarobrązowym, o delikatnie chropowatej powierzchni.

  Pojemność: 180 ml

  Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne podczas parzenia herbat wysoko oksydowanych. Górny otwór o dużej średnicy ułatwia wsypanie liści oraz wyczyszczenie wnętrza czajnika. Starannie wykonany dzióbek pozwala na bezproblemowe przelanie naparu do czarek lub morza herbaty.

  • Nowy

  Lao Ming Dong Ding Oolong T68

  72,00 zł

  Lekko prażony Dong Ding Oolong od mistrza Lao Minga. Oznaczenie T68, to symbol nadany jej przez samego autora. Jest herbatą unikatową, wytwarzaną w ściśle limitowanych ilościach, dostępną tylko odbiorcom osobiście zaakceptowanym przez twórcę. Jedwabisty i kremowy napar o subtelnych nutach prażenia, pozbawiony śladu obcych smaków lub zanieczyszczeń, już od pierwszego łyku wypełnia usta słodyczą zaakcentowaną bardzo delikatnym posmakiem skórki od chleba, nutami kwiatowymi i bardzo delikatnym mlecznym zakończeniem. Wysoka jakość tej herbaty sprawia, że skupia ona na sobie całą uwagę i odsuwa na bok wszelkie inne sprawy. Każde kolejne zaparzenie, a możemy ich wykonać naprawdę wiele, pozwala delektować się herbatą tak dalece, że nadać jej można miano herbaty kontemplacyjnej.

  • Nowy

  Matcha Hisui Organic

  3,45 zł

  Zielona herbata sproszkowana matcha wysokiej jakości, pakowana w wygodne saszetki. Każda saszetka zawiera 1,5g herbaty, co wystarcza na sporządzenie jednej porcji napoju. Wygodne pakowanie pozwala na przygotowanie ulubionej herbaty w każdych warunkach, jest to także dobra opcja dla tych, którzy chcą spróbować smaku herbaty matcha.

  High quality powdered green tea, coming in convenient bags. Each bag contains 1,5g. of tea, enough for one serving. Convenient packaging allows to prepare the tea in all conditions. A good choice for those, who wish to learn the taste of matcha tea.

  • Nowy

  Oolong Baisen Shibamoto '18

  40,00 zł

  Prażony oolong, delikatny, o przyjemnym i bogatym posmaku prażonych ziaren, nietuzinkowa i unikalna herbata tworzona tradycyjnymi metodami w kotle Kama. Świeżość i delikatność lekko utlenionych liści łączy się tutaj ze słodowymi tonami prażenia.

  • Nowy

  Czajnik brązowy gładki

  138,00 zł

  CZAJNIK GLINIANY

  Nieszkliwiony, w typie yixing, o gładkiej powierzchni w kolorze ciemnobrązowym. Uchwyt ozdobiony podobizną głowy smoka.

  Pojemność: 330 ml

  Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne podczas parzenia herbat wysoko oksydowanych. Starannie wykonany dzióbek pozwala na bezproblemowe przelanie naparu do czarek lub morza herbaty.

  • Nowy

  Czajnik z pieczęciami

  138,00 zł

  CZAJNIK GLINIANY

  Nieszkliwiony, w typie yixing, w kolorze jasnobrązowym, pokryty wzorem nawiązującym do stempli - na wiele sposobów ręcznie wygrawerowany jest znak chiński oznaczający szczęście. Być może picie herbaty przygotowanej w tym czajniku będzie przynosić pomyślność.

  Pojemność: 250ml

  Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne podczas parzenia herbat wysoko oksydowanych. Starannie wykonany dzióbek pozwala na wygodne i estetyczne przelanie naparu do czarek czy morza herbaty.

  • Nowy

  Czajnik z inskrypcją

  112,00 zł

  CZAJNIK GLINIANY

  Nieszkliwiony, w typie yixing, w kolorze ciemnobrązowym, z wyrytą na boku chińską inskrypcją.

  Pojemność: 350ml

  Czajniki typu yixing od lat są używane w chińskiej sztuce herbaty. Gliniane ścianki długo utrzymują temperaturę, co jest istotne zwłaszcza podczas parzenia herbat mocniej oksydowanych. Staranne wykonane dzióbka umożliwia bezproblemowe przelanie naparu do czarek lub morza herbaty.

  • Nowy

  Czarki Białe Ziarniste

  59,00 zł

  CZARKI PORCELANOWE

  Całkowicie szkliwione, z wyczuwalnymi, licznymi drobinkami piasku i kamyczków, w kolorze mleczno-białym.

  Autor: Aneta Zatyka, sygnowane

  Pojemność: ok 55ml każda

  Czarki są efektem najnowszych poszukiwań Anety. Łączą delikatność porcelany, subtelność kształtu z jej ulubioną, bardzo wyraźną teksturą materiału podstawowego - dostarczającą wielu bodźców.

  Czarki zostały wykonane specjalnie na spotkanie poświęcone japońskiej tradycji parzenia herbaty prowadzone przez Ayano Hirobe, kuratorkę Muzeum Herbaty w Shizuoce, w Japonii, gdzie zajmuje się lokalną historią herbaty.

  • Nowy

  Morze herbaty ceglaste

  98,00 zł

  MORZE HERBATY GLINIANE (naczynie do schładzania wody i gromadzenia gotowego naparu)

  Na zewnątrz nieszkliwione, wewnątrz jasno szkliwione, materiał podstawowy w kolorze terakoty.

  Autor: Andrzej Bero, sygnowane

  Pojemność: 250 ml

  Surowe i proste w stylu. Górna krawędź wywinięta w kołnierz, co ułatwia trzymanie. Pojemność pozwala na użytkowanie go z większością czajników typu yixing lub innych tworzonych z inspiracji chińską sztuką herbaty.

  • Nowy

  Czarka Biało-szara

  39,00 zł

  CZARKA GLINIANA

  Wewnątrz i na zewnątrz jasno szkliwiona, podstawa nieszkliwiona w kolorze piaskowym.

  Autor: Andrzej Bero, sygnowana

  Pojemność: 50 ml

  Surowa i prosta w stylu, o wyraźnej teksturze. Warstwa szkliwa nieregularna, w miejscach, gdzie jest cieńsza, widoczny piaskowy kolor gliny, dzięki czemu czarka stanowi bardzo ciekawy obiekt także pod względem wizualnym. Jasny kolor szkliwa pozwala na podziwianie koloru naparu.

  • Nowy

  Lao Ming Dong Ding Oolong T58

  67,00 zł

  Średnio prażony Dong Ding Oolong stworzony przez mistrza Lao Minga, oznaczenie T58 nadał jej sam autor. Herbata unikatowa, wytwarzana w ściśle limitowanych ilościach, dostępna tylko tym odbiorcom, których twórca osobiście zaakceptował. Jedwabisty i kremowy napar o wyraźnie wyczuwalnych nutach prażenia, pozbawiony śladu obcych smaków lub zanieczyszczeń, pozwala delektować się ciepłą słodyczą i rozgrzewającym smakiem skórki od chleba, nutami kwiatowymi i bardzo delikatnym mlecznym zakończeniem. Wysoka jakość tej herbaty sprawia, że pijąc ją można z łatwością poświęcić jej całą uwagę i zapomnieć na chwilę o otaczającym świecie. Każde kolejne zaparzenie, a możemy ich wykonać naprawdę wiele, pozwala zagłębić się w tej herbacie tak dalece, że nadać jej można miano herbaty kontemplacyjnej.

  • Nowy

  Nepal Jun Chiyabari...

  74,00 zł

  Herbata pochodząca z czołowego nepalskiego ogrodu - Jun Chiyabari, położonego na wysokości 1650-2200 m n.p.m. Jest wyjątkowa, najlepsza spośród wszystkich nepalskich, jakie mogliśmy zaoferować w naszej herbaciarni. Jej liście charakteryzuje nieco niższy stopień utlenienia jak na herbatę czarną, co sprawia, że jej napar jest jaśniejszy, a smak jest delikatny i kwiatowy, można w nim wyczuć słodycz z muskatelowymi tonami. Już od pierwszego spróbowania zyskuje swoich miłośników przekonując ich niepowtarzalnym smakiem.