Nowe produkty

  • Nowy

  Shu Pu Erh 2010 kostka

  85,00 zł

  Cegiełka ciemnego Pu Ehr'a sprasowana wiosną 2016 roku z wcześniej fermentowanych liści (mao cha). Herbata pochodzi z plantacji w górach Ai Lao Shan (rezerwat przyrody) na wysokości 1300 m n.p.m. w prowincji Yunnan. Napar w smaku jest pełny z akcentami orzechów i chińskich daktyli.

  Waga: 100g. Zbiór 2010, prasowanie 2016

  • Nowy

  Assam Keyhung TGFOP-1

  15,00 zł

  Herbata pochodząca z plantacji Keyhung położonej u źródeł Brahmaputry w północnym Assamie, blisko granicy z Birmą. Drobne listki o równomiernej wielkości ze złotymi końcówkami dają mocny, dostojny napar o głębokim kolorze i wyjątkowo delikatnym jak dla Assamów smaku.

  • Nowy

  Czarka koreańska celadonowa

  67,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Całkowicie szkliwiona, masa szkliwiąca przezroczysta, pokrywa czarkę w kolorze seledynowym. Brzeg naczynia przebarwia się do koloru jasno beżowego. Boczne powierzchnie czarki udekorowane są motywem lecącego żurawia oraz chmury w kolorze białym z czarnymi elementami.

  Pojemność: ok. 70 ml

  Czarka celadonowa, reprezentatywny przykład tego stylu ceramiki, który w Korei liczy sobie już kilkaset lat. Dekoracje wykonane unikalną dla koreańskiej ceramiki techniką sanggam.

  Zapraszamy również do lektury wpisu na naszym blogu poświęconego koreańskim celadonom.

  • Nowy

  Koreański imbryczek kyusu

  63,00 zł

  IMBRYCZEK CERAMICZNY

  Całkowicie szkliwiony, w kolorze mleczno-białym, udekorowany błękitnymi lub pomarańczowymi kropkami. Posiada rączkę umieszczoną z boku, pod kątem 90 stopni względem dzióbka.

  Pojemność: ok. 200ml

  Nieduży imbryczek o popularnej w Azji formie z rączką z boku, całkowicie szkliwiony, dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju herbaty. Nie posiada wbudowanego sitka, wobec czego będzie idealny jako imbryczek do podawania gotowego naparu. Dostępne są dwie wersje dekoracji: z błękitnymi lub pomarańczowymi kropeczkami.

  • Nowy

  Czarka koreańska geometryczna

  190,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Wykonana z jasnej gliny, widocznej u podstawy naczynia, która nie została poszkliwiona. Pozostała część czarki całkowicie szkliwiona jednorodnym, mleczno-białym szkliwem. Na powierzchni szkliwa widoczna siatka spękań. Powierzchnia czarki ukształtowana w ciekawy sposób - bliżej krawędzi widoczne i wyczuwalne są poziome rowki, bliżej podstawy odciśnięte zostały geometryczne kształty bliskie sześciokątom.

  Autor: Im Man-jae, sygnowana

  Pojemność: ok. 120ml

  Dość pojemna czarka o ciekawym wzorze, dodatkowo ozdobiona siatką spękań, która w miarę użytkowania będzie się jeszcze bardziej wybarwiać. Wykonana ręcznie i wypalona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem przez mistrza koreańskiej ceramiki.

  • Nowy

  Czarka koreańska biała

  190,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Szkliwiona, w kolorze mleczno-białym. Wykonana z jasnej gliny, która widoczna jest w nieposzkliwionej podstawie czarki. Powierzchnia gładka, z wyczuwalnymi śladami ruchów rąk autora oraz z widocznymi gdzieniegdzie ciemnymi drobinkami uwięzionymi w masie szkliwiącej.

  Autor: Im Man-jae, sygnowana

  Pojemność: ok. 120 ml

  Jedna z większych czarek w naszej koreańskiej kolekcji, idealna do picia herbaty w pojedynkę. Mleczno-biały kolor doskonale uwidacznia barwę naparu. Dzięki wyczuwalny śladom ruchów dłoni mistrza czujemy cały czas, że trzymamy w dłoni dzieło ludzkich rąk oraz za każdym razem odkrywamy naczynie na nowo. Elegancka prostota i dążenie do odtworzenia form naturalnych są wielkimi atutami tego typu ceramiki.