Nowe produkty

  • Nowy

  Podgrzewacz metalowy

  28,00 zł

  Podgrzewacz w kolorze czarnym, w formie przypominającej ruszt, z miejscem na świeczkę typu tealight.

  Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać na dłużej temperaturę herbaty zaparzonej w większym czajniczku. Delikatna, ażurowa struktura dobrze komponuje się z pozostałymi elementami zastawy herbacianej.

  • Nowy

  Czarka japońska zielonkawa

  98,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, pokryta grubą warstwą szkliwa o niejednorodnej, zmieniającej się barwie: od zielonej i zielononiebieskiej przy brzegu, z czarnymi przebarwieniami do jasnozielonej przy podstawie. Spód czarki nieszkliwiony; odsłonięta glina w kolorze piaskowo-brązowym. Miejscami wokół brzegu spod szkliwa delikatnie prześwieca czerep.

  Pojemność: ok. 100ml

  Ręczne wykonanie czarki sprawia, że na jej powierzchni wyczuwalne są ślady ruchu rąk autora. Jej pojemność jest dość standardowa jak na japońskie czarki do zielonej herbaty, zielonkawy kolor szkliwa dobrze współgra z kolorem herbacianego naparu.

  • Nowy

  Kubek angielski mały

  56,00 zł

  KUBEK PORCELANOWY

  Boczne powierzchnie dekorowane bogatym, kwiatowym motywem, dostępnych jest kilka wzorów. Wewnątrz biały, gładki. Górna krawędź delikatnie wywinięta na zewnątrz.

  Pojemność: 200 ml

  Kubek o nieco mniejszej niż standardowo pojemności, idealny zawsze wtedy, kiedy zwykły kubek wydaje się być za duży. Bogata dekoracja sprawia, że będzie ozdobą spotkania przy herbacie lub kawie.

  • Nowy

  Kubek Rudziki

  58,00 zł

  KUBEK PORCELANOWY

  Wykonany z porcelany kostnej, zewnętrzna powierzchnia w kolorze jasnozielonym o pastelowym odcieniu, ozdobiona wizerunkami małych ptaków - rudzików. Wnętrze kubka, jak też rączka w kolorze białym.

  Pojemność: 360ml

  Elegancki angielski kubek, o sporej pojemności, udekorowany wesołym i jednocześnie stonowanym wzorem. Nadaje się do kuchenek mikrofalowych i zmywarek.

  • Nowy

  Imbryk z podgrzewaczem...

  198,00 zł

  KOMPLET CERAMICZNY

  Szkliwiony, w kolorze ecru, udekorowany kolorowymi wzorami roślinnymi i kwiatowymi, a także linearnymi w kolorze kobaltu. dolna część kompletu - podgrzewacz - wyposażona w wyjmowaną ceramiczną podstawkę do świeczek tealight z rączką.

  Pojemność imbryka: ok. 700ml

  Ceramiczny zestaw do herbaty z Bolesławca ucieszy każdego miłośnika tego rodzaju ceramiki. Pojemny imbryk pozwoli przygotować dużą porcję herbaty, a dzięki podgrzewaczowi, napar nie wystygnie. Bogato zdobiony komplet będzie ozdobą stolika herbacianego i świetnie sprawdzi się jako prezent.

  • Nowy

  Pudełko na herbaty Pu Erh

  23,00 zł

  PUDEŁKO DREWNIANE

  Naturalne, jasne, wykonane z surowego materiału, nielakierowane, nieolejowane.

  Wymiary: ok. 21x8x7cm

  Drewniane pudełko do przechowywania herbat Pu Erh i nie tylko, przegródki wewnątrz pozwolą na umieszczenie nawet trzech różnych herbat. Naturalny materiał zapewnia odpowiednie warunki dla liści herbacianych.

  Herbaty Pu Erh, to herbaty dojrzewające, których odpowiednie przechowywanie pozwala na uzyskanie coraz dojrzalszego smaku z każdym kolejnym rokiem. Nasze pudełko to także propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują odpowiedniej oprawy dla przechowywanej herbaty, niezależnie od jej rodzaju, lub drobnych akcesoriów.

  • Nowy

  Black Pu Erh Beengcha

  39,00 zł

  Herbata Pu Erh z chińskiej prowincji Yunnan z wiosny 2012 roku, o liściach sprasowanych w dysk, zwany potocznie "plackiem". Porcje do zaparzenia uzyskuje się przez rozłupanie dysku. Smak głęboki, ziemisty, choć przy tym łagodny, kolor naparu bardzo ciemny, niemal czarny. Herbata Pu Erh wspomaga pracę układu trawiennego, polecana do picia po obfitych lub tłustych posiłkach.

  • Nowy

  Kubek Bolesławiec

  69,00 zł

  KUBEK CERAMICZNY

  Całkowicie szkliwiony, o beczułkowatym kształcie, zewnętrzna powierzchnia udekorowana tradycyjnym wzorem białych kropek na niebieskim tle. Wnętrze kubka w kolorze biało-kremowym.

  Pojemność: ok. 500ml

  Duży kubek ceramiczny, wykonany w tradycyjnym stylu ceramiki bolesławieckiej. Idealny na prezent, a także jako ulubiony kubek do dużych porcji herbaty.

  • Nowy

  Łyżeczka porcelanowa

  12,00 zł

  ŁYŻECZKA PORCELANOWA

  Biała, wewnętrzna strona główki ozdobiona japońskim wzorem fal w kolorze niebieskim. Trzonek zakończony niewielkim otworem.

  Długość: ok. 14cm

  Porcelanowa łyżeczka doskonale przyda się do odmierzania liści herbaty, choć lista jej zastosowań może być bardzo długa. Jest elegancka, dzięki tradycyjnej japońskiej dekoracji będzie doskonale pasować do azjatyckiej ceramiki herbacianej.

  • Nowy

  Chawan czarny

  138,00 zł

  CHAWAN CERAMICZNY

  Szkliwiony, w kolorze czarnym. Szkliwo wokół brzegów przybiera formę jasnokremowych niejednorodnych nacieków, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz naczynia. Brzegi nieregularne, podobnie jak powierzchnia boczna.

  Elegancki chawan, wykonany ręcznie. Nieregularne boki i brzeg pozwalają śledzić ruchy rąk artysty ceramika. Jasne nacieki szkliwa na czarnej powierzchni naczynia stanowią bardzo ciekawą i unikalną dekorację.

  • Nowy

  Czajnik japoński Tajimi

  148,00 zł

  CZAJNIK CERAMICZNY

  Okrągły, szkliwiony, z bambusową rączką u góry. Szkliwo nawiązuje do tradycyjnych wyrobów ceramicznych z okolic Tajimi w Japonii, jest w swojej barwie niejednolite, zmienia się od szaro-błękitnego przy pokrywce, do szaro-brązowego u podstawy czajnika.

  Pojemność: 600ml

  Czajnik o średniej pojemności, pozwoli na przygotowanie herbaty dla kameralnego grona. Wyposażony w wyjmowane metalowe sitko, dzięki czemu można w odpowiednim czasie oddzielić liście od naparu, czyszczenie czajnika jest także dzięki niemu bardzo łatwe. Czajnik o niejednorodnym szkliwie na pewno przypadnie do gustu zwolennikom japońskiej estetyki wabi-sabi. Nadaje się do kuchenek mikrofalowych (bez sitka) i zmywarek, pod warunkiem odłączenia wcześniej bambusowej rączki.

  • Nowy

  Talerzyk kwadratowy

  32,00 zł

  TALERZYK CERAMICZNY

  Całkowicie szkliwiony, zdobiony jasnoszarym motywem kwiatowym na niebieskim tle, które swoją fakturą imituje tkaninę, kwadratowy o wymiarach 9x9 cm.

  Taki talerzyk będzie bardzo dobrym uzupełnieniem zestawu do przygotowania i podawania herbaty, można na nim na przykład umieścić poczęstunek dla gości, odkładać sitko z zaparzonymi liśćmi; lista zastosowań może się jeszcze długo ciągnąć. Elegancki motyw pasuje zarówno do zestawów europejskich, jak i do ceramiki w duchu azjatyckim.

  • Nowy

  Zaparzacz ceramiczny biały

  15,00 zł

  Zaparzacz ceramiczny, szkliwiony, biały.

  Pasuje do standardowych kubków, pozwala bezproblemowo zaparzyć herbaty liściaste, łatwy w czyszczeniu.

  • Nowy

  Czarka japońska niebieska

  59,00 zł

  CZARKA CERAMICZNA

  Ręcznie wykonana, całkowicie szkliwiona. Szkliwo w kolorze niebieskim, o rozmaitych odcieniach, w formie nacieków powstałych podczas wypału. Odcienie zmieniają się od jasnoturkusowego przy krawędzi czarki, do ciemnoniebieskiego u jej podstawy.

  Pojemność: 100ml

  Ceramiczna czarka, o pojemności dość typowej jak na japońskie czarki do zielonej herbaty. Szkliwo mieniące się piękną kompozycją odcieni, powstałą wskutek procesów zachodzących w piecu do wypału ceramiki, stanowi niepowtarzalną ozdobę. Można ją myć w zmywarce.

  • Nowy

  Pu Erh Dragon Pearls

  24,00 zł

  Herbata Pu Erh z chińskiej prowincji Yunnan, o liściach sprasowanych w małe kule. Delikatnie ziemisty smak jest tutaj lekko wyczuwalny, wzbogacony wyraźnym posmakiem orzecha włoskiego i słodyczą. Kolor naparu, w zależności od parametrów parzenia, od brązowego do ciemnobrunatnego. Jedną porcję liści (kulek) można parzyć wielokrotnie. Nasza propozycja parzenia, to jedna kula na filiżankę.

  • Nowy

  Kubek angielski ze zwierzętami

  54,00 zł

  KUBEK PORCELANOWY

  Całkowicie szkliwiony, biały, z dekoracją w postaci rysunkowych wyobrażeń zwierząt: koguta, lisa, kreta, jeża.

  Pojemność: 300ml

  Kubek o standardowej pojemności, pozwoli na przygotowanie sporej porcji herbaty. Dekorowany rysunkowymi wyobrażeniami zwierząt, będzie doskonałym i eleganckim prezentem. Nadaje się do kuchenek mikrofalowych i zmywarek.

  • Nowy

  Koreański imbryk z czarkami...

  398,00 zł

  KOMPLET HERBACIANY

  Zestaw ceramiczny złożony z siedmiu elementów - imbryka z uchwytem bocznym, miseczki sugu i pięciu czarek. Wszystkie elementy ręcznie ozdobione motywem lotosu w kolorze kobaltu, całkowicie szkliwione, w kolorze białym z widocznymi ciemnymi drobinkami.

  Tradycyjne koreańskie zestawy do herbaty składają się z pięciu lub siedmiu elementów i przeznaczone są odpowiednio dla trójki lub piątki uczestników spotkania. Miseczka sugu, nieodłączny element zestawu, służy do schłodzenia wody na herbatę oraz do przelania gotowego naparu przed napełnieniem nim czarek.

  Jasny, delikatnie zdobiony i bardzo elegancki zestaw pozwoli na przygotowanie herbaty w duchu koreańskiej ceremonii, ale służyć może także do przygotowania każdego innego rodzaju herbaty.

  • Nowy

  Filiżanka z różami

  68,00 zł

  FILIŻANKA PORCELANOWA ZE SPODKIEM

  Szkliwiona, w kolorze białym. Zewnętrzna powierzchnia filiżanki oraz spodek udekorowane motywem kwiatów i liści róży w kolorze różowym i szarym.

  Pojemność: ok. 130 ml

  Kwiatowe dekoracje na zastawie do herbaty i kawy to motyw powtarzający się w zdobnictwie od stuleci. Porcelana, to jedno z najlepszych tworzyw do wyrobu herbacianych filiżanek, nadaje każdemu spotkaniu szlachetności i elegancji, a kwiatowy motyw dekoracji, dzięki swojej ponadczasowości będzie pasować do wielu okazji.

  • Nowy

  Anxi Tie Guanyin (Shu Cha)

  147,00 zł

  Anxi Tie Guanyin Shu cha wytwarzana jest dla koneserów z regionu Chaoshan, ojczyzny współczesnego gong fu cha.

  Ciekawostką jest proces produkcji zawarty w pełnej nazwie tej herbaty: 熟茶 Shú chá, co jednak nie powinno kojarzyć się z Shu Pu Erh. Anxi Tie Guanyin Shu cha oznacza gatunek lekko przypiekany, który cechuje przyjemny, klasyczny smak i aromat Tie Guanyin.

  Ponieważ jest to herbata dla koneserów, doświadczonych w sztuce parzenia Tie Guanyin i innych oolongów, sugerujemy przygotowanie jest w stylu gong fu - zalewanie wrzącą wodą w małym czajniczku z dużą ilością liści na kilkanaście sekund. W rezultacie otrzymujemy dziesięć i więcej parzeń, które zachowują niezmiennie delikatny i bez-goryczkowy charakter.

  • Nowy

  Sejak

  60,00 zł

  Starannie wyselekcjonowana przez mistrzynię herbaty, panią Pak, zielona herbata koreańska bardzo wysokiej klasy Sejak (czyt. sedziak) - z drugich zbiorów. Całkowicie ręcznie zbierana i obrabiana. Swoje walory smakowe zawdzięcza odpowiedniej obróbce cieplnej (przypiekanie). Urzeka nieco orzechowymi nutami i wyraźną świeżością oraz delikatną słodyczą wypełniającą usta od pierwszego łyku naparu.