Oolong Kaoribi Shibamoto

82,00 zł
Brutto

Szczególnie lubiana przez wielbicieli chińskich herbat. Liście tego pachnącego oolonga zbierane są latem. Ze względu na pobudzający charakter najlepiej nadaje się na poranki. Aby w pełni cieszyć się pięknem delikatnych liści, które otwierają się podczas parzenia proponuje się serwowanie jej w szklanych naczyniach.

Waga
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

 

 

Herbaty Kamairicha Shibamoto - Shibamotocha nie są zwykłymi herbatami, stanowią one bowiem chlubny wyjątek i są jedynymi w swoim rodzaju, od samego początku tworzonymi własnoręcznie przez pana Toshifumi Shibamoto. Są one jego oryginalnymi dziełami, nad których doskonałością pracował w twórczym pocie przez ponad 10 lat. Nie ma podobnych na wyspach japońskich ani na całym świecie, najbliższych reminiscencji można szukać tylko wśród doskonałych tajwańskich prażonych herbat.

Pan Toshifumi Shibamoto nie jest też przeciętnym ogrodnikiem. Choć uprawia krzewy herbaciane na słonecznym podgórzu pasma górskiego Makinohara w japońskiej prefekturze Shizuoka, kontynuując dzieło dziadka i ojca, w swojej pasji twórcy i poszukiwacza smaków poszedł dużo dalej. Po ukończeniu liceum ze specjalizacją Kultywacji i kulturoznawstwa herbaty, kontynuował naukę na rocznych studiach z zakresu rolnictwa. Potem spędził rok w Ośrodku Badawczym Przemysłu Herbaty studiując temat nawożenia gleby. Jako pasjonat, pierwszy z rejonu Shizuoka, wyjechał do Nishiusuki gdzie uczył się przez dwa i pół roku unikalnej metody wytwarzania herbaty Kamairicha. Tam też wraca co roku pracując nad wyszukiwaniem i kreowaniem nowych herbat. Jego niepokój twórczy wspiera jego pasję poszukiwania najlepszych smaków, a czyste serce dobrego człowieka zapewnia o najlepszej jakości owoców jego pracy. Jest określany jako 'perełka' wśród wytwórców herbaty, człowiek nietuzinkowy, z zasadami, miłośnik natury.

Naturalna technika wytwarzania herbaty Kamairicha jest odmienna od tradycyjnej japońskiej. Tradycyjna metoda japońska polega na obróbce świeżo zebranych liści na parze, produktem końcowym jest Sencha. Unikalna metoda Kamaricha zakłada, że liście po zbiorze odpoczywają rozłożone na matach, następnie małe ich ilości, 5-6kg, są prażone w żeliwnym kotle w temp. od 300 do 450 stopni. Taki charakter metody Kamaricha oznacza, że tylko niewielkie partie i ograniczona ilość herbaty może być tą techniką wytworzona. Natomiast dzięki takiej naturalnej, ręcznej obróbce, herbaty Kamaricha są bardziej odświeżające, mają łagodniejszy smak i są bardziej subtelne niż wytwarzana z zastosowaniem pary Sencha, bardziej zielona i wyrazista w smaku.

Wyjątkowość herbat wytwarzanych przez Pana Shibamoto polega również na wyjątkowości miejsca. Bogactwo naturalnych składników liści krzewów herbacianych Pana Shibamoto pochodzi z czystej gleby, która wzbogacana jest przez cały rok naturalnym nawozem kozim (z przydomowej, małej farmy, której początek dała kózka o imieniu Sakura) i alkalicznym nawozem organicznym, które to tworzą zdrowy, bogaty w minerały ekosystem. Oczywistym jest zatem, że picie herbat Pana Shibamoto jest równoznaczne ze smakowaniem czystego środowiska naturalnego, w którym rosną.

Liście herbaciane po zbiorze pan Toshifumi Shibamoto rozkłada na matach i pozostawia działaniu promieni słonecznych nieopodal swojego ogrodu. Dopiero potem ręcznie są ugniatane i rolowane, a następnie prażone w żeliwnym kotle/patelni zgodnie ze starą metodą Kamairicha.

Sposób przygotowania:

Poranna herbata:

Rozkoszuj się poranną herbatą, gdyż pozytywnie wpływa ona na pobudzenie zmysłów na sam początek dnia.

  • Wlać gorącą wodę do filiżanki aby ją rozgrzać.
  • Dodać 1 łyżeczkę (2-3g) liści na filiżankę.
  • Zalać przegotowaną wodą o temp. ok. 95 °C, przykryć pokrywką i parzyć tak przez co najmniej 2 minuty.

Popołudniowa herbata:

Zakosztuj głębokiego smaku i wdzięku herbaty Pouchong. Postępuj zgodnie z instrukcją jak powyżej, używaj jednak wody o temp. 80 °C i wydłuż czas parzenia na ponad 2 minuty.

Na zimno:

  • Do butelki dodać 1 łyżkę liści herbacianych i zalać 0,5l wody o temp. pokojowej.
  • Zakręcić, a następnie delikatnie wstrząsać, kilkakrotnie w ciągu dwóch godzin.
  • Pić i uzupełniać wodą gdy będzie w połowie opróżniona. Uzupełnianie wodą powtarzać do momentu aż liście będą całkowicie rozwinięte.

Brak opinii użytkowników.

Zobacz także