Anxi Tie Guanyin (Shu Cha) w opakowaniu prezentowym

59,00 zł
Brutto

Anxi Tie Guanyin w opakowaniu prezentowym (40g)

Anxi Tie Guanyin Shu cha wytwarzana jest dla koneserów z regionu Chaoshan, ojczyzny współczesnego gong fu cha.

Ciekawostką jest proces produkcji zawarty w pełnej nazwie tej herbaty, co jednak nie powinno kojarzyć się z Shu Pu Erh. Anxi Tie Guanyin Shu cha oznacza gatunek lekko przypiekany, który cechuje przyjemny, klasyczny smak i aromat Tie Guanyin.

Ponieważ jest to herbata dla koneserów, doświadczonych w sztuce parzenia Tie Guanyin i innych oolongów, sugerujemy przygotowanie jej w stylu gong fu - zalewanie wrzącą wodą w małym czajniczku z dużą ilością liści na kilkanaście sekund. W rezultacie otrzymujemy dziesięć i więcej parzeń, które zachowują niezmiennie delikatny i bez-goryczkowy charakter.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

 

 

Anxi Tie Guanyin orginalna herbata na zamówienie.

Tie Guanyin - jest jedną z najbardziej znanych herbat chińskich. Właściwie jest to grupa oolongów która może być bardzo zróżnicowana - smakowo, jakościowo i oczywiście cenowo. Trzeba brać pod uwagę czy jest to oryginalna odmiana o nazwie Tie Guan Yin z rejonu Anxi czy też herbata zrobiona jest na bazie innego krzewu w innym miejscu, następnym ważnym czynnikiem w jaki sposób były obrabiane listki.

Podobnie jak inne znane herbaty chińskie najlepsze gatunki Tie Guanyin osiągają astronomiczne ceny. W kraju gdzie od wieków istnieje olbrzymi popyt mamy do wyboru bardzo wiele herbat od produkowanych maszynowo na ogromna skale do limitowanych wersji ręcznie wytwarzanych mistrzowskimi technikami.

Anxi Tie Guanyin to unikat specjalnie sprowadzony od rodziny farmerów z Anxi. Herbata ta wysyłana jest do miasta Shantou, które jest tradycyjnym centrum kultury gong fu cha. Mieszkańcy tego miasta spożywają wysokiej klasy gatunki herbat specjalnie przygotowane według ich miejscowych preferencji. Dodatkowo jest to herbata, której używa się jako prezent dla zasłużonych pracowników, zyskała bowiem oficjalne uznanie lokalnych władz.

Osobisty kontakt i znajomość z państwem Wang, rodziną farmerów, gwarantuje iż mamy do czynienia z herbatą wykonaną z największą pieczołowitością, co zagwarantowało w efekcie końcowym napar o bardzo dobrych wartościach smakowych i delikatnym aromacie.

Przygotowana dla wymagających i doświadczonych konsumentów z Shantou herbata ta gwarantuje nie tylko wysoką jakość ale także bardzo dobrą wydajność podczas przygotowania w stylu gong-fu.

Brak opinii użytkowników.