Qing Xin Oolong

34,00 zł
Brutto

Jest to jasny wysokogórski oolong Gao Shan zbierany ręcznie w organicznych ogrodach herbacianych w północnych rejonach Fujian. Jego nazwa pochodzi od odmiany krzewu herbaty, (Qing Xin) z której został wyprodukowany.

Jest to średnio utleniony oolong, Ma duże mocno zwinięte ciemne liście i miły karmelowy zapach. Po zaparzeniu daje jasny, złocistożółty napar oraz kwiatowy aromat połączony z delikatną nutą owocową i słodyczą prażenia. 

Parzenie:
3g/150ml
90 st.C
1-2 min

Waga
Ilość

 

 

 

Gao Shan Qing Xin Oolong to herbata unikalna. Zbiory tej jak i innych herbat skalnych Gao Shan są niewielkie między innymi: ze względu na trudności w pracy na plantacjach w związku z dużymi różnicami we wzniesieniach terenu a także ze względu na wolniejszy wzrost roślin w rozrzedzonym powietrzu na dużych wysokościach. Ponadto zrywanie szczytów łodygi z 3 nawet 4 liśćmi powoduje mniejszą ilość zbiorów z każdego krzewu. Są to herbaty zbierane tylko dwa razy w roku: wiosną i zimą. Ten oolong pochodzi ze zbioru kwietniowego 2020.

Proponujemy parzenie tego wyjątkowego oolong'a w temperaturze 90° C przez 1-2 minuty według własnego uznania.  Podobnie jak wszystkie najwyższej jakości oolong'i wysokogórskie, można go zaparzyć do 5 lub więcej razy, w zależności od czasu parzenia, temperatury wody i osobistego gustu.

Brak opinii użytkowników.