Kotteri

20,00 zł
Brutto

Zielona organiczna herbata Pana Toshifumi Shibamoto wytworzona z mocnych i dojrzewających w pełnym słońcu liści wg tradycyjnej metody, prażona w kotle Kama. Smak naparu jest świeży, przełamany słodkimi tonami przypominającymi miętę, dobrze nadaje się do picia po posiłku. Można ją przygotować gorącą i zimną wodą, jak i lodem.

Parzenie:
3g/150ml
90 st C
1-2 min
2-3 parzenia

Waga
Ilość

 

 

 

Herbaty Kamairicha Shibamoto są herbatami jedynymi w swoim rodzaju, tworzonymi własnoręcznie przez pana Toshifumi Shibamoto. Są one jego oryginalnymi dziełami, nad którymi pracował przez ponad 10 lat. Nie ma podobnych na wyspach japońskich a najbliższych podobieństw można szukać wśród doskonałych tajwańskich prażonych herbat.

Pan Toshifumi Shibamoto nie jest też przeciętnym ogrodnikiem. Choć uprawia krzewy herbaciane na słonecznym podgórzu pasma górskiego Makinohara w japońskiej prefekturze Shizuoka kontynuując dzieło dziadka i ojca, w swojej pasji twórcy i poszukiwacza smaków poszedł dużo dalej. Po ukończeniu liceum ze specjalizacją Kultywacji i kulturoznawstwa herbaty, kontynuował naukę na rocznych studiach z zakresu rolnictwa. Potem spędził rok w Ośrodku Badawczym Przemysłu Herbaty studiując temat nawożenia gleby. Jako pasjonat, pierwszy z rejonu Shizuoka, wyjechał do Nishiusuki, gdzie uczył się przez dwa i pół roku unikalnej metody wytwarzania herbaty Kamairicha. Tam też wraca co roku pracując nad wyszukiwaniem i kreowaniem nowych herbat. Jego niepokój twórczy wspiera jego pasję poszukiwania najlepszych smaków, a czyste serce dobrego człowieka zapewnia o najlepszej jakości owoców jego pracy. Jest określany jako 'perełka' wśród wytwórców herbaty, człowiek nietuzinkowy, z zasadami, miłośnik natury.

Naturalna technika wytwarzania herbaty Kamairicha jest odmienna od tradycyjnej japońskiej. Tradycyjna metoda japońska polega na obróbce świeżo zebranych liści na parze, produktem końcowym jest Sencha. Unikalna metoda Kamaricha zakłada, że liście po zbiorze odpoczywają rozłożone na matach, następnie małe ich ilości, 5-6kg, są prażone w żeliwnym kotle w temp. od 300 do 450 stopni. Taki charakter metody Kamaricha oznacza, że tylko niewielkie partie i ograniczona ilość herbaty może być tą techniką wytworzona. Natomiast dzięki takiej naturalnej, ręcznej obróbce, herbaty Kamaricha są bardziej odświeżające, mają łagodniejszy smak i są bardziej subtelne niż wytwarzana z zastosowaniem pary Sencha, bardziej zielona i wyrazista w smaku.

Wyjątkowość herbat wytwarzanych przez Pana Shibamoto polega również na wyjątkowości miejsca. Bogactwo naturalnych składników liści krzewów herbacianych Pana Shibamoto pochodzi z czystej gleby, która wzbogacana jest przez cały rok naturalnym nawozem kozim (z przydomowej, małej farmy, której początek dała kózka o imieniu Sakura) i alkalicznym nawozem organicznym, które to tworzą zdrowy, bogaty w minerały ekosystem. Oczywistym jest zatem, że picie herbat Pana Shibamoto jest równoznaczne ze smakowaniem czystego środowiska naturalnego, w którym rosną.

Liście herbaciane po zbiorze pan Toshifumi Shibamoto rozkłada na matach i pozostawia działaniu promieni słonecznych nieopodal swojego ogrodu. Dopiero potem ręcznie są ugniatane i rolowane, a następnie prażone w żeliwnym kotle/patelni zgodnie ze starą metodą Kamairicha.

Sposób przygotowania:

Na gorąco:

  • Zagotować wodę
  • Wlać 150ml przegotowanej wody do filiżanki i odczekać aż osiągnie temp. 90C.
  • Dodać jedną łyżeczkę (3g) liści herbacianych i parzyć 60 sek. przed wypiciem.
  • Przy drugim parzeniu dodać więcej gorącej wody.

Na zimno:

  • Dwie łyżeczki (6g) liści herbacianych zalać dwoma łyżkami (30ml) zimnej wody (o temp. ok 10C lub niższej niż temperatura pokojowa).
  • Pozostawić na 2 min.

Mrożona:

  • Dodać 2 łyżki (18g) liści herbacianych do filiżanki i mniej więcej taką samą ilość skruszonego lodu na wierzch.
  • Przelać do filiżanki, gdy lód stopnieje

Brak opinii użytkowników.

Zobacz także