Zestaw degustacyjny - Toshifumi Shibamoto

40,00 zł
Brutto

Wyjątkowy zestaw degustacyjny złożony z małych porcji wszystkich dostępnych herbat Pana Toshifumi Shibamoto. Znajduje się w nim zarówno herbata zielona Kotteri, herbata zielona Sakura, jak i mocniej utlenione liście herbaty oolong Kaoribi oraz podprażanego oolonga Baisen. Dzięki temu można nie tylko poznać niepowtarzalny smak herbat pana Shibamoto, ale też doświadczyć bogactwa różnych jej odmian. Każda z porcji zawiera 10g herbaty, co bez trudu pozwoli na przygotowanie kilku parzeń.

Ilość

 

 

 

Herbaty Kamairicha Shibamoto - Shibamotocha nie są zwykłymi herbatami, stanowią one bowiem chlubny wyjątek i są jedynymi w swoim rodzaju, od samego początku tworzonymi własnoręcznie przez pana Toshifumi Shibamoto. Są one jego oryginalnymi dziełami, nad których doskonałością pracował w twórczym pocie przez ponad 10 lat. Nie ma podobnych na wyspach japońskich ani na całym świecie, najbliższych reminiscencji można szukać tylko wśród doskonałych tajwańskich prażonych herbat.

Pan Toshifumi Shibamoto nie jest też przeciętnym ogrodnikiem. Choć uprawia krzewy herbaciane na słonecznym podgórzu pasma górskiego Makinohara w japońskiej prefekturze Shizuoka, kontynuując dzieło dziadka i ojca, w swojej pasji twórcy i poszukiwacza smaków poszedł dużo dalej. Po ukończeniu liceum ze specjalizacją Kultywacji i kulturoznawstwa herbaty, kontynuował naukę na rocznych studiach z zakresu rolnictwa. Potem spędził rok w Ośrodku Badawczym Przemysłu Herbaty studiując temat nawożenia gleby. Jako pasjonat, pierwszy z rejonu Shizuoka, wyjechał do Nishiusuki gdzie uczył się przez dwa i pół roku unikalnej metody wytwarzania herbaty Kamairicha. Tam też wraca co roku pracując nad wyszukiwaniem i kreowaniem nowych herbat. Jego niepokój twórczy wspiera jego pasję poszukiwania najlepszych smaków, a czyste serce dobrego człowieka zapewnia o najlepszej jakości owoców jego pracy. Jest określany jako 'perełka' wśród wytwórców herbaty, człowiek nietuzinkowy, z zasadami, miłośnik natury.

Naturalna technika wytwarzania herbaty Kamairicha jest odmienna od tradycyjnej japońskiej. Tradycyjna metoda japońska polega na obróbce świeżo zebranych liści na parze, produktem końcowym jest Sencha. Unikalna metoda Kamaricha zakłada, że liście po zbiorze odpoczywają rozłożone na matach, następnie małe ich ilości, 5-6kg, są prażone w żeliwnym kotle w temp. od 300 do 450 stopni. Taki charakter metody Kamaricha oznacza, że tylko niewielkie partie i ograniczona ilość herbaty może być tą techniką wytworzona. Natomiast dzięki takiej naturalnej, ręcznej obróbce, herbaty Kamaricha są bardziej odświeżające, mają łagodniejszy smak i są bardziej subtelne niż wytwarzana z zastosowaniem pary Sencha, bardziej zielona i wyrazista w smaku.

Wyjątkowość herbat wytwarzanych przez Pana Shibamoto polega również na wyjątkowości miejsca. Bogactwo naturalnych składników liści krzewów herbacianych Pana Shibamoto pochodzi z czystej gleby, która wzbogacana jest przez cały rok naturalnym nawozem kozim (z przydomowej, małej farmy, której początek dała kózka o imieniu Sakura) i alkalicznym nawozem organicznym, które to tworzą zdrowy, bogaty w minerały ekosystem. Oczywistym jest zatem, że picie herbat Pana Shibamoto jest równoznaczne ze smakowaniem czystego Środowiska naturalnego, w którym rosną.

Liście herbaciane po zbiorze pan Toshifumi Shibamoto rozkłada na matach i pozostawia działaniu promieni słonecznych nieopodal swojego ogrodu. Dopiero potem ręcznie są ugniatane i rolowane, a następnie prażone w żeliwnym kotle/patelni zgodnie ze starą metodą Kamairicha.

Brak opinii użytkowników.