Nepal Jun Chiyabari Himalayan Spring

37,00 zł
Brutto

Herbata pochodząca z najlepszego nepalskiego ogrodu - Jun Chiyabari, położonego na wysokości 1650-2200 m n.p.m. Jest wyjątkowa, najlepsza spośród wszystkich nepalskich, jakie mogliśmy zaoferować w naszej herbaciarni. Jej liście charakteryzuje nieco niższy stopień utlenienia jak na herbatę czarną, co sprawia, że jej napar jest jaśniejszy, a smak jest delikatny i kwiatowy, można w nim wyczuć wyraźną słodkość dojrzałych brzoskwiń z delikatnymi muskatowymi tonami. Już od pierwszego spróbowania zyskuje swoich miłośników przekonując ich niepowtarzalnym smakiem.

Waga
Ilość

 

 

 

Więcej o herbatach nepalskich możecie przeczytać na naszym blogu: Herbaty himalajskie

Himalayan Spring jest osobliwa, dając przyjemne orzeźwienie, nie pozostawia jednocześnie uczucia chłodu. Daje poczucie relaksu i ukojenia zmysłów a jednocześnie rozświetla myśli. Idealna na każde popołudnie i wieczór, wymarzona dla pracujących twórczo artystów.

Obróbka czarnej herbaty ma zawsze cztery podstawowe etapy: więdnięcie, zwijanie, fermentowanie (utlenianie) i suszenie ("palenie").

Napar może mieć ciemny intensywny kolor, częściej jednak żywy, czerwonawy. Herbata może być sprzedawana w postaci liściastej (najlepszej jakości), łamanej, proszkowej i pylistej.

Właściwości:

  • koi duszę, rozjaśnia umysł (zawiera kofeinę, zwaną teiną);
  • teina wzmaga aktywność soków trawiennych;
  • naukowcy są zdania, że składniki czarnej herbaty mogą działać jako antyutleniacze, zapobiegając powstawaniu substancji rakowych w komórkach ciała.
Gatunek 
2019-07-11

Nepal Jun Chiyabari Himalayan Spring

Herbata delikatna, ale ma swój niecodzienny czar. Jak napisał już Łukasz, w smaku ma bardzo dużo. Warto eksperymentować z czasem, ilością suszu, ponieważ może nas bardzo zaskoczyć!

Gatunek 
2019-07-05

świeża i delikatna

Ta herbata trafiła do Polski ubiegłego roku, a nadal zaskakuje świeżością i słodkawym smakiem. Bardzo delikatna, napar może wydawać się słaby sądząc po kolorze, ale smaku ma bardzo dużo.

Zobacz także