Zestaw degustacyjny - Lao Ming Dong Ding Oolong i Anxi Tie Guanyin (Shu Cha)

98,00 zł
Brutto

Zestaw degustacyjny naszych trzech najlepszych herbat oolong. Znajdują się w nim zarówno dwie herbaty unikatowe Mistrza Lao Ming: T58 i T68 oraz Anxi Tie Guanyin Shu cha wytwarzana dla koneserów z regionu Chaoshan.

Każda z porcji zawiera 12g herbaty, co bez trudu pozwoli na przygotowanie wielu parzeń.

Ponieważ są to herbaty dla koneserów, doświadczonych w sztuce parzenia sugerujemy przygotowanie ich w stylu gong fu - zalewanie wrzącą wodą w małym czajniczku z dużą ilością liści na kilkanaście sekund.

 

 

 

Mistrz Lao Ming z Tajwanu od lat zajmuje się herbatami oolong według opracowanej przez siebie metody. Miłości do herbaty nauczył się w domu rodzinnym, gdzie jej picie było codziennym rytuałem. Badając jej smak i właściwości studiował najlepsze metody obróbki i przygotowania liści herbaty, aby uzyskać jak najbardziej zadowalające rezultaty. Każdego roku samodzielnie wyszukuje najlepsze liście z tajwańskich upraw.

Lao Ming nie jest ani farmerem, ani mistrzem sztuki ceremonii herbacianych, choć swoje życie poświęcił odkrywaniu smaku herbaty Dong Ding. Najbliżej mu do artysty, którego niepokój twórczy znajduje odzwierciedlenie w niezrównanym dziele, jakim są jego herbaty.

Herbaty oolong od Mistrza Lao Minga to niezrównane doznanie smakowe, przenoszące uczestników spotkania herbacianego w stan wyciszenia i kontemplacji. Są one dostępne tylko wybranym - osobom wyczulonym na smak, dla których picie jego herbat jest doznaniem. Smaki jego herbat każdy może odczuwać inaczej. Sam Mistrz radzi, aby pić je w samotności, odkrywając tajemnice herbaty w ciszy, bądź też w małym gronie, maksymalnie trzech osób, dzieląc się spostrzeżeniami.

Dong Ding Oolong od mistrza Lao Minga, to produkt ściśle limitowany, dostępny jedynie garstce osób, które wybiera on samodzielnie. Nie trafiają one do sprzedaży ani na eksport. Mamy zaszczyt być w tym wyjątkowym gronie i za przyzwoleniem Mistrza udostępnić te herbaty w takim zakresie, jak to tylko możliwe, biorąc pod uwagę ich ograniczoną możliwościami twórcy ilość.

Brak opinii użytkowników.

Zobacz także