• Nowy

Koreański komplet Celadon - imbryk z pięcioma czarkami, sugu, miską i podstawką na wieczko

2 450,00 zł
Brutto

Autor: Kim Kyung-jin

Imbryk: pojemność ok. 250ml

Sugu: pojemność dostosowana do imbryka

Miska: średnica 18cm

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Koreański komplet dla pięciu osób, z celadonu, rodzaju ceramiki którego początki w Korei sięgają XI wieku, a który swoje apogeum osiągnął w wiekach XII i XIII. Wykonany ręcznie, wypalony w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, w pracowni mistrza ceramiki tworzącego w miejscowości Gangjin, słynącej w Korei z celadonu.

Imbryk z podstawką na wieczko, miska, sugu - miseczka z dzióbkiem do schładzania wody i serwowania herbaty, oraz pięć czarek przyozdobionych jedynie miękką linią kształtów oraz delikatnym gradientem koloru: od wyjątkowo pięknego wybarwienia przywołującego kolory morza, na horyzoncie w jasnym świetle dnia, po kremowe muśnięcia podkreślające wdzięk formy. Subtelna gra klasycznych odcieni oraz uczucie miękkości i przejrzystości zaskakują nas, gdy trzymamy je w dłoni. Na dopełnienie wdzięków, mały uśmiech w postaci pączka kwiatu kamelii, jako uchwytu przykrywki imbryka, który zwieńcza dzieło.

Zachęcamy również do lektury wpisu na naszym blogu poświęconego koreańskim celadonom.

Opis

Pochodzenie
Korea, Gangjin

Brak opinii użytkowników.

Zobacz także