Japoński Filtr Butelkowy Chattea

18,00 zł
Brutto

Japoński plastikowy filtr do herbaty pasujący do standardowych gwintów plastikowych butelek. Dzięki niemu można przyrządzić herbatę w dużej butelce metodą cold brew (na zimno) i bezproblemowo przelewać do czarek, gęste sitko zatrzyma zdecydowaną większość fragmentów liści herbaty.

Filtr ten w myśl japońskiej idei Muttainai - nie marnowania rzeczy, które można ponownie wykorzystać - promuje ponowne użycie tzw "jednorazowych" butelek do wielokrotnego "parzenia" herbaty na zimno.

kolor
  • zielony
  • niebieski
Ilość

 

 

 

Mamy przyjemność przedstawić, sprowadzony z Japonii specjalnie dla sklepu Herbaty Czas, niezwykle interesujący i praktyczny gadżet - wygodny filtr butelkowy.

Ten ciekawy wynalazek przedstawił nam nasz japoński dostawca Toshifumi Shibamoto, który używa go do jednego ze sposobów przygotowania wytwarzanych przez siebie herbat. Filtr jest bardzo przydatny do herbat na zimno (cold brew). Dzięki niemu można się cieszyć swoją ulubioną herbatą nie tylko w domu, ale również podczas wycieczek, czy uprawiania sportu. To prawdziwy hit w Japonii – gęste sitko filtra zatrzyma większość fragmentów liści herbaty, dzięki czemu można w plenerze od razu przelewać herbatę do czarek lub pić bezpośrednio z butelki (np. podczas biegania czy na siłowni). Filtr jest uniwersalny i pasuje do większości sprzedawanych w Polsce plastikowych butelek.

Co ważne – wpisuje się mocno w trendy ekologii i poszanowania naszej planety sprawiając, że „jednorazowe opakowanie” może służyć więcej niż jeden raz. "Mottainai” to japoński zwyczaj nie marnowania przedmiotów, których nadal możemy używać. Tak jest właśnie z butelkami po wodzie mineralnej. Na oryginalnym opakowaniu filtra znajduje się angielski napis: 3R+R. Tłumaczy się to jako Reduce, Reuse, Recycle + Respekt. Polecamy!

Brak opinii użytkowników.