0
Your Cart

Herbaciana Wiosna 2020

Jun Chiyabari plantacja herbaty w Nepalu

Wiosna, to dla nas wszystkich czas wyjątkowy, kiedy po długich jesienno-zimowych szarościach spoglądamy z radością na pierwsze silniejsze promienie słońca. Dla herbaciarzy, to oczywiście także czas, kiedy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych tegorocznych herbat, popijając tymczasem nasze zapasy z poprzednich sezonów (którym nie dolega nic, bo w końcu to dobra herbata 🙂

Tak jak przyroda budzi się powoli do nowego życia, tak i my chcielibyśmy skosztować już czegoś świeżego, z nową energią. Nie musimy wcale czekać aż tak długo. Jako pierwsze w herbacianym świecie cieszą nas herbaty himalajskie. Słynny Darjeeling i jego rosnąca w siłę konkurencja – Nepal, rozpoczynają zbiory herbacianych liści już w połowie marca. Najlepsze herbaty oznaczane jako FF (First Flush) dostarczane są już od dawna na zachodnie rynki drogą lotniczą, osiągają bardzo wysokie ceny i są najczęściej wykupione, jeszcze zanim do nas w ogóle dotrą.

Tegoroczna wiosna jest inna niż wiele poprzednich. Światowa pandemia koronawirusa sprawia, że pod znakiem zapytania stoją kolejne zbiory i ich wysyłka. Nasi przyjaciele z nepalskiego ogrodu Jun Chiyabari zapewniają, że jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby ich zbiory miały się nie odbyć. Czas pokaże, jak rozwój sytuacji zweryfikuje ich plany. Jeśli jeszcze nie próbowaliście herbat z tego ogrodu, gorąco Was zachęcamy. Mamy jeszcze w ofercie herbaty z poprzedniego roku i pijemy je z wielką przyjemnością. Upływ czasu jest im niegroźny. Możecie też porównać je później z ze smakiem herbaty z tegorocznych zbiorów, bo cały czas trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło dobrze.

Gdy wiosna nastanie już w pełni, będziemy wyczekiwać dostaw świeżych zielonych herbat także z Japonii, od państwa Sugimoto, którym zawdzięczamy rewelacyjną Senchę oraz od pana Toshifumi Shibamoto, którego herbaciane poszukiwania dają nam wspaniałe herbaty, unikalne nawet dla samej Japonii, a także wietnamskich herbat oolong, które tak bardzo smakowały nam w zeszłym roku.

A miłośnicy naparów ziołowych? Dla Was też coś mamy! Zajrzyjcie do naszych ziołowych mieszanek i przywitajcie wiosnę filiżanką odświeżającego naparu!